Студентка спеціальності «Соціальна робота» ділиться враженнями про місячне стажування у реабілітаційних центрах Бельгії

Вітаю!

Мене звати Ірина Репецька і я студентка спеціальності «Соціальна робота» факультету історії, педагогіки та психології. Кілька тижнів тому я повернулася з Бельгії, де проходила місячне стажування в одних із найкращих реабілітаційних центрів цієї країни.

Перше, про що я б хотіла розповісти – це досвід, який отримала протягом місяця. Стажування проходило у двох центрах: “Zelenbergen” та “Monnikenheide”. Ці центри опікуються людьми з фізичними та психічними вадами. Те, що вразило найбільше, – методики, які працівники використовують в роботі з клієнтами центрів. Проведення різного роду терапій: музикотерапія, арготерапія, казкотерапія, йога, танці, плавання та безліч інших, що допомагають підтримати життєдіяльність людей з особливими потребами. Спеціально облаштовані релакс-кімнати, які обладнані сучасними технологіями значно полегшують роботу працівникам центрів.

Друге, що хотіла би відзначити, – це доброзичливі, приємні, завжди усміхнені ЛЮДИ – фахівці цих центрів, які проживали разом з нами як позитивні, так і негативні моменти адаптації і всіляко підтримували. Вони стали для нас дуже близькими.

Під час перебування у Бельгії ми багато подорожували: відвідали столицю країни – Брюссель, а також надзвичайно красиві міста Антверпен, Брюгге та затишне місто Лір. Незабутні вечірні посиденьки з друзями в кафе зближували нас ще більше.

А на завершення нашого стажування, як знак вдячності та поваги до тих, хто приділяв нам стільки тепла та уваги, ми, студенти, приготували для бельгійських друзів вечерю в національному стилі – борщ, вареники тощо. Українські страви, вишиванки (до речі, не лише ми одягли) та затишна атмосфера, залишили приємні спогади назавжди в моєму серці.

Щиро дякую нашому університетові за довіру і таку можливість, а також Неприбутковій організації «Орадеа» за можливість здобувати практичний досвід у реабілітаційних центрах Бельгії.