Студентка інституту музичного мистецтва – володарка Гран-Прі на Міжнародному фестивалі-конкурсі

Становлення повноцінного піаніста-педагога тісно пов’язане з виконавською практикою. Саме розвиток цієї сторони мистецької майстерності майбутніх викладачів є важливою ланкою у досягнені високопрофесійного рівня сучасного музиканта. Формуванню культури інтерпретації фортепіанних композицій надається особлива увага в класі доцентки кафедри музикознавства та фортепіано інституту музичного мистецтва Уляни Молчко. Численна когорта її студентів є лауреатами міжнародних та всеукраїнських музичних конкурсів, на яких спудеї відстоюють честь своєї альма-матер – Дрогобицького університету.

Цьогорічна весна для бакалавра Софії Пучковської, студентки класу фортепіано Уляни Молчко, є знаковою. Молода піаністка стала володаркою Гран-Прі на Міжнародному фестивалі-конкурсі «OPEN ART FEST – ANKARA 2021» у Туреччині, який відбувався 13 – 23 березня 2021 року в м. Анкара. Випускниця Стрийської дитячої музичної школи імені Остапа Нижанківського, Дрогобицького музичного фахового коледжу імені Василя Барвінського, здобувачка вищої освіти в ДДПУ ім. І. Франка довела на міжнародному рівні вагомість української фортепіанної школи. До конкурсної програми ввійшли композиції Василя Барвінського, Нестора Нижанківського, Миколи Фоменка, Олександра Козаренка. Члени журі відзначили яскраве художньо-образне виконання музичних творів, блискучий технічний рівень, багату звукову палітру. Особливо заімпонувала оцінювачам міжнародного змагання інтерпретація С. Пучковською фортепіанного циклу «Писанки» О. Козаренка. Набутими в процесі навчання вміннями та навичками молода піаністка зуміла відтворити етнохарактерні особливості цих п’єс.

Бажаємо Софії Пучковській та доцентці Уляні Молчко нових творчих здобутків у сфері популяризації українського фортепіанного мистецтва на міжнародному культурно-освітньому просторі.

Яна ЛЕВКО,

здобувачка другого (магістерського) освітньо-наукового рівня вищої освіти інституту музичного мистецтва