Студент інституту музичного мистецтва – переможець ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Музичне мистецтво»

19 квітня 2021 року у Кам’янець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка вперше відбувся ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Музичне мистецтво». Другий тур складався із двох етапів: І – подано 30 студентських наукових робіт із різних закладів вищої освіти України; ІІ – 8 робіт, які були відібрані шляхом рецензування, перевіркою на академічну доброчесність й отримали найвищу кількість балів, а їхні автори були запрошені для участі у підсумковій відеоконференції на платформі Zoom для унаочнення наукових доповідей та захисту робіт.

Галузеву конкурсну комісію очолила завідувачка кафедри теорії та методики музичної освіти, хорового співу і диригування факультету мистецтв ім. А. Авдієвського НПУ ім. М. Драгоманова професорка Алла Козир. До складу комісії увійшли професори Майя Печенюк, Віктор Лабунець, Наталія Бахмат (Кам’янець-Подільський НУ ім. І. Огієнка), Наталія Сегеда (Мелітопольський ДПУ ім. Б. Хмельницького), Наталія Мозгальова (Вінницький ДПУ ім. М. Коцюбинського), Ярослав Сверлюк (Рівненський ДГУ) та доценти Олена Аліксійчук, Тетяна Борисова (Кам’янець-Подільський НУ ім. І. Огієнка), Андрій Душний (Дрогобицький державний педагогічний університет ім. І. Франка).

Від інституту музичного мистецтва Дрогобицького університету були подані дві роботи: «Проблеми творчості для баяна-акордеона композиторів України на зламі століть: фольклорна та естрадно-джазова традиція» (Роман Дидик, науковий керівник – завідувач кафедри народних музичних інструментів та вокалу доцент Андрій Душний); «Навчальний предмет “Музичне мистецтво” та його роль в естетичному розвитку школярів» (Ірина Куцик, наукова керівниця – доцентка кафедри методики музичного виховання і диригування Тетяна Медвідь).

За підсумками першого туру лідером (92 бали зі 100) стала робота Романа Дидика, котрий під час її захисту в другому турі отримав 25 балів із 25 (!) можливих й у підсумковому рейтингу здобув І місце (117 балів). Отже, першу позицію розділили Роман Дидик (117 балів) та студентка із НПУ ім. М. Драгоманова Марія Тяжельникова (107,5 бала). ІІ та ІІІ місця посіли представники Кам’янець-Подільського НУ ім. І. Огієнка, Київського університету ім. Б. Грінченка, Мелітопольського ДПУ ім. Б. Хмельницького, Вінницького ДПУ ім. М. Коцюбинського, Криворізького ДПУ, ДЗ «Південноукраїнський НПУ ім. К. Ушинського».

Варто відзначити, що в архіві перемог Романа – звання лауреата й перемоги на виконавських конкурсах як соліста-акордеоніста, так і у складі дуету із Вікторією Мазурик в Україні (Київ, Дрогобич), Чехії (Прага), Великобританії (Лондон). Серед наукових напрацювань – три публікації (дві з яких надруковані у Словаччині), виступи на науково-практичних конференціях всеукраїнського та міжнародного рівнів. Водночас Роман входить до оргкомітету конкурсів баяністів-акордеоністів «Візерунки Прикарпаття» та «Perpetuum mobile», що послужило особистому знайомству із низкою композиторів України (В. Зубицьким, А. Сташевським, Я. Олексівим), творчість яких підлягала аналізу в науковій роботі, а навчальний період у музичному коледжі ім. В. Барвінського та гра в оркестрі народних інструментів інституту музичного мистецтва сприяли знайомству із творчістю В. Чумака та Р. Стахніва, яка також стала предметом наукового дискурсу.

Вітаємо Романа Дидика та його наукового керівника доцента Андрія Душного із блискучою перемогою, бажаємо подальших наукових і творчих досягнень.

Антоніна БОЙЧУК,

аспірантка інституту музичного мистецтва