Студент інституту музичного мистецтва – лауреат Міжнародного конкурсу «Київський колорит – 2020»

12 – 16 червня 2020 року в Києві відбувся VIII Міжнародний учнівський та студентський конкурс музичного мистецтва «Київський колорит».

В інструментальному жанрі «Народні інструменти» (солісти, ансамблі, оркестри) молодіжної категорії (18 – 35 років) взяв участь студент інститут музичного мистецтва групи МЗХ22-Б Роман Дидик (акордеон, клас доцента Андрія Душного), який виборов ІІІ премію та звання лауреата. Конкурс проводився дистанційно через інтернет-мережу YouTube, де всі учасники мали змогу почути виступи одне одного. До складу журі ввійшли відомі митці України та зарубіжжя.

З історії конкурсу нагадаємо, що двічі Володарем Гран-Прі у жанрі «Композитор-виконавець» ставав Роман Стахнів (сьогодні викладач кафедри народних музичних інструментів та вокалу), лауреатські звання виборювали вокалісти Мар’яна Мазур (сьогодні солістка Львівської опери) та Оля Горда (клас доцента Євгенії Шуневич), акордеоністи-баяністи Назар Хомин, Юрій Ісевич, Андрій Шабля, Ганна Савчин, Володимир Бобанич, Михайло Чень, Галина Богомол (клас доцента Андрія Душного).

Водночас зауважимо, що Роман паралельно з виконавською діяльністю (лауреат конкурсів в м. Шяуляй (Литва), м. Могильов (Білорусь), м. Львів (Україна)) активно працює в науковій сфері, бере участь у науково-практичних конференціях, має низку публікацій у виданнях України та Словаччини.

Бажаємо Роману подальших творчо-виконавських і наукових звершень!

Антоніна БОЙЧУК,

аспірант інституту музичного мистецтва