Стратегічний крок університету

10-го серпня 2023 року відбулася перша академічна ініціатива в рамках створення нового Музею-студії Івана Франка в Дрогобицькому державному педуніверситеті ім. І. Франка: декан філологічного факультету, професор Петро Мацьків підписав угоду про співпрацю із Інститутом Івана Франка НАН України, який діє у Львові. Директор Інституту Івана Франка, академік Євген Нахлік на знак уваги до дрогобицької ініціативи подарував для фондів Музею-студії добірку наукових книг, підготовлених і виданих цією інституцією. Всього: 30 позицій. Це добротні дослідження різної тематики і напрямків, більшою чи меншою мірою пов’язані з франкознавством. Серед них низка монографій про творчість І. Франка, переважно таких, що несуть модерні інтерпретації, бібліографічні покажчики, наукові колективні збірники тощо. Особливий дарунок це «Франківська енциклопедія у 7 тт.», яку підготував Інститут Івана Франка. Наразі вийшов 1-й том, другий вже в друці. Це по-своєму унікальне й надзвичайно цінне видання, в якому фіксуються всі аспекти життя і творчості І. Франка. Готується воно вельми фундаментально, уважно, з використанням велетенського масиву наукової фактології.

Сьогодні Інститут Івана Франка НАН України у Львові є провідною установою в Західній Україні у плані вивчення культурного феномену Галичини. Іван Франко і його творчість перебувають у пріоритеті академічної установи. Тож співпраця із ним буде запорукою якісного академізму.

Ініціатива відкрити Музей-студію Івана Франка на філологічному факультеті ДДПУ ім. І. Франка належить ректорові університету, професорові Валентині Бодак. Для цього відремонтовано й підготовлено велику аудиторію, закуплено естетично виконані меблі, мульмедійні засоби тощо. 26 серпня відбудеться урочисте відкриття Музею-студії Івана Франка в рамках урочистих заходів на Дрогобиччині, які готує Міжнародний фонд Івана Франка.

Вам буде цікаво