Співпраця з закладами дошкільної освіти Дрогобицької ТГ

25 квітня відбувся освітній захід, який об’єднав директорів закладів дошкільної освіти Дрогобицької міської територіальної громади й викладачів та студентів університету навколо краєзнавчої теми «Отець Кирило Селецький в історії дошкілля».

Конференцію організували та провели педагогічні працівники ЗДО №2 ім. о. Кирила Селецького. Модерувала захід директорка одного з найкращих садочків Дрогобиччини Лілія Янишин.

Запрошеними гостями конференції були: отець Олег Турків (парафія мучениць Віри, Надії, Любові), настоятелька Згромадження сестер святого Йосифа Обручника м. Львова сестра Єлисавета, сестри Маркіяна, Григорія й Віталія згромадження с. Потеличі Червоноградської територіальної громади  з вихованками; депутат Львівської обласної ради Сергій Оленич, директор КУ «Центру професійного розвитку педагогічних працівників Дрогобицької міської ради Львівської області» Галина Марчук, консультантка з питань дошкільної освіти Іванна Іваніщева, керівники закладів дошкільної освіти Дрогобицької ТГ.

Після реєстрації гостей урочисте відкриття конференції провела директорка ЗДО ім. о. К. Селецького Лілія Янишин

До спільної молитви учасників запросив отець Олег, який поблагословив усіх на успішне проведення такого важливого у духовному розвитку заходу. Чудовим вокалом здивували гостей вихованки дитячого будинку з с. Потеличі, які виконали патріотичну пісню.

Авторський сценарій життя та діяльності о. Кирила Селецького розробили й сценічно представили педагоги: Тетяна Паньків, Тетяна Приступняк, асистентка вихователя Ольга Павлова, музичні керівники Марта Мала, Олександра Міхович з вихованцями старшої інклюзивної групи «Калинонька». Стилізований український одяг, виразне декламування віршів, пісні, танці, дитяча щирість у виступі малят і педагогів подарували присутнім відчуття щастя.

Пленарна доповідь кандидата філологічних наук, доцента кафедри української літератури та теорії літератури, директора бібліотеки Дрогобицького педагогічного університету Ігоря Розлуцького на тему «Дослідження життя і творчості отця Кирила Селецького та осмислення філософського підґрунтя його художнього доробку» захопила присутніх глибиною аналізу вагомості постаті отця Кирила як дитячого письменника. Пленарна доповідь канд. педагогічних наук, доцентки кафедри загальної педагогіки та дошкільної освіти, керівниці лабораторії «Педагогічної творчості» Надії Дудник на тему «Духовно-моральний розвиток дітей дошкільного віку за творами отця Кирила Селецького» висвітлила проблеми процесу становлення та розвитку вихованців в умовах ЗДО, презентувала збірку оповідок «Божі заповіді» К. Селецького.

Господиня конференції Лілія Янишин здійснила віртуальну подорож місцями служіння Богу та людям отця Кирила Селецького, в якій розлого розповіла про духовні та історичні пам’ятки культури нашого краю. Про педагогічний досвід використання морально-духовних настанов та художніх творів для дітей виступила методист садочку Зоряна Сосяк.

Студентки кафедри загальної педагогіки та дошкільної освіти Анна Мотика й Уляна Маделик за участі ст. викладачки Олександри Свйонтик підготували та провели літературно-біографічну вікторину «Як ми знаємо життєпис отця Кирила Селецького?». Учасники в ігровій формі активно відповідали на запитання, отримували призи і раділи за успіхи своїх колег. Дружню, творчу, сповнену духовного піднесення атмосферу свята завершили словами вдячності організаторам дійства від директорки ЦПРПП пані Галини Марчук. Приємною несподіванкою були подарунки від господарів свята – українські писанки, виготовлені власноруч вишивкою хрестиком чорно-червоних кольорів.

Смачна кава з солодощами у невимушеній атмосфері подарували ще кілька приємних хвилин спілкування у обміні враженнями і плануванням наступних духовно багатих й пізнавальних заходів.