Співпраця історичного факультету із педагогами Закарпаття

10 листопада 2021 р. на історичному факультеті нашого університету у режимі онлайн відбулася науково-практична конференція «Візуальні джерела як засіб навчання новітньої історії: теоретичні і практичні аспекти». Організаторами заходу виступили заступник декана історичного факультету доцент Світлана Біла та консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Мукачівської міської ради Закарпатської області Галина Яцейко. Відзначимо, що п. Галина є випускницею історичного факультету нашого університету (1997 р.). У конференції взяли активну участь учителі та учні закладів загальної середньої освіти Мукачівської територіальної громади, а також науково-педагогічні працівники і студенти історичного факультету. Модерувала захід доцент Світлана Біла.

З вітальним словом до учасників конференції звернувся декан історичного факультету Микола Галів. Першу доповідь-презентацію «Робота з візуальними джерелами як засіб розвитку пізнавальних здібностей та критичного мислення учнів» виголосила консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників Мукачівської міської ради Галина Яцейко. Доцент Світлана Біла розкрила теоретико-методичні засади застосування візуальних джерел при підготовці учнів до зовнішнього незалежного оцінювання. Студентка другого (магістерського) рівня вищої освіти історичного факультету Роксолана Лецик продемонструвала презентацію «QR-коди як засоби мотивації навчання історії». Студент першого (бакалаврського) рівня вищої освіти Богдан Паньків розповів присутнім про таку інноваційну технологію візуалізації навчального матеріалу як «скрайбінг», наочно продемонструвавши його можливості.

Декан історичного факультету Микола Галів продемонстрував фотоматеріали до історії Дрогобицької солеварні другої половини ХІХ – першої половини ХХ ст. Тематику фотоматеріалів як історичних документів продовжив завідувач кафедри історії України професор Василь Ільницький, який виступив з доповіддю «Фотографії як джерело до вивчення українського визвольного руху  40 – 50-х рр.  ХХ ст.». Заступник декана з наукової роботи та міжнародних зв’язків доцент Володимир Галик охарактеризував методику складання історичних портретів за допомогою візуальних джерел (на прикладі міжвоєнної філокартії про Івана Франка). Презентацію на тему «Порушення прав дітей крізь призму візуальних джерел» представила заступник декана з молодіжної політики доцент Єлизавета Копельців-Левицька.

Зауважимо, що закарпатські вчителі позитивно оцінили доповіді дрогобицьких учених і особливо схвально відзначили презентації наших студентів про QR-коди та «скрайбінг». На завершення професор Микола Галів і доцент Світлана Біла подякували організаторам та учасникам конференції й висловили упевненість про налагодження постійної співпраці між історичним факультетом Дрогобицького університету та Мукачівським Центром професійного розвитку педагогічних працівників.