Співпраця Дрогобицького університету з Львівським обласним Будинком вчителя

3 червня 2021 року в межах співпраці Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка з Львівським обласним Будинком вчителя в режимі онлайн проведено семінар «Тенденції розвитку інклюзії у закладах загальної середньої освіти», у якому взяла участь доцентка кафедри педагогіки і методики початкової освіти Ірина Садова. До роботи заходу долучилися заступники директорів з навчально-виховної роботи у початковій школі, спеціалісти відділів освіти, вчителі та голови методичних об’єднань навчальних закладів Львівщини.

Лекторка за допомогою презентаційних матеріалів окреслила проблемні аспекти інклюзивної освіти в Україні, схарактеризувала її головні поняття і категорії («інклюзивна освіта», «дитина з особливими освітніми потребами», «команда психолого-педагогічного супроводу учня з особливими освітніми потребами», «індивідуальна програма розвитку», «інклюзивно-ресурсний центр» тощо), представила організаційно-методичні засади освітньої інклюзії у вітчизняних закладах освіти, проаналізувала структуру і зміст підготовки педагогів до організації та здійснення інклюзивного освітнього процесу.

Науково-методичний захід викликав неабияке зацікавлення освітян, активну дискусію та обмін думками. Учасники наголосили на важливості формування інклюзивної культури українського соціуму, зауважили, що вивчення українського та світового досвіду у царині інклюзії, розгляд можливості його творчого використання з урахуванням специфіки сучасних вітчизняних реалій постає, як ніколи раніше, своєчасним для Нової української школи.

Наприкінці доцентка узагальнила результати проведеного семінару, подякувала завідувачці музейного відділу Львівського обласного Будинку вчителя Вірі Романчак за організацію заходу та учасникам за плідну роботу.