Сьогодні ректорові професору Валерію Скотному було б 75…

Український педагог, ректор Дрогобицького університету (1988–2011), культуролог, філософ, професор, академік Академії наук вищої школи України, академік Європейської Академії проблем людини, Доктор Honoris Causa Жешувського університету (Польща), Заслужений працівник освіти України (2001) Валерій Григорович СКОТНИЙ народився 22 квітня 1948 р. в селі Ситківці (Вінницька область).

У 1966 р. із золотою медаллю закінчив Ситковецьку середню школу. У 1973–1979 рр. навчався на філософському факультеті Київського університету. Був стипендіатом міжнародного фонду ім. Дж. Бертала.

Після закінчення навчання викладав у Дрогобицькому педагогічному інституті. 1979 р. вступив до аспірантури при Київському державному університеті ім. Т.Г. Шевченка, після закінчення якої працював асистентом, старшим викладачем, доцентом, завідувачем кафедри філософії Дрогобицького педагогічного інституту. 1988 року був призначений ректором інституту (нині – Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка).

У 2003 р. захистив докторську дисертацію на тему «Раціональне та ірраціональне у науці та освіті». 2007 р. став членом-кореспондентом Української Академії політичних наук.

Валерій Скотний – автор понад 300 наукових праць, досліджень, монографій, численних статей у наукових збірниках і журналах, що виходили в Україні та за кордоном, був організатором створення та співавтором навчальних посібників, енциклопедії.

За період ректорства В. Скотного в університеті було відкрито аспірантуру, шість нових факультетів (історичний, соціально-гуманітарний, менеджменту та маркетингу, фізичної культури, біологічний, післядипломної освіти), створено 27 нових кафедр. 1998 р. інститут було реорганізовано в університет.

Університет став співпрацювати із багатьма зарубіжними навчальними та науковими закладами Польщі, Німеччини, Австрії.

У пам’яті всіх, хто знав і працював разом із Валерієм Григоровичем, він залишиться принциповим і відповідальним керівником, відомим науковцем і неординарним чоловіком, який вірно служив Батьківщині та обраній справі.