Шлях до філософії як любові до мудрості

Знайомство студентів із філософією («любомудрієм») насамперед розпочинається з читання першоджерел – текстів Платона, Сенеки, Аврелія Августина, Паскаля, Декарта, Сковороди, Юркевича, Батіщева тощо. Полюбити мудрість допомагає і виконання творчих завдань (перегляд художніх фільмів, моноспектаклів, картин Босха, Брейгеля й інших, прослуховування класичних музичних творів).

«Навіщо? – запитають більшість людей, яким не вдається втекти від цього метушливого і прагматичного світу. – Яка користь від цього?» А тому, що людина є істотою, яка мислить. І не потрібно прагнути досягти вершин мислення. Задумавшись над тим, що кожного з нас хвилює сьогодні, в цю мить, у закутку батьківської землі, ми заглибимося далі.

Пропонуємо одне із творчих завдань на тему «Мудрий, яке виконали студенти інституту іноземних мов», та наголошуємо: якщо хтось захоче присвятити себе філософії, нехай служить їй свобідно, сміло, з гідністю, тому що філософствування як шлях самотворення – справа велика і для всього світу потрібна.