Шановна академічна спільното!

29 січня українська громадськість відзначає День пам’яті героїв Крут. Подвиг студентів, які полягли у бою на Чернігівщині 1918 року, став символом патріотизму і жертовності української молоді у боротьбі за незалежну Україну. Вони призупинили наступ більшовицьких військ на столицю України, давши можливість евакуювати уряд Української Народної Республіки і продовжити переговори, які завершилися підписання Брестського миру (de-facto означав міжнародне визнання української незалежності). Ця героїчна й водночас трагічна подія знаменувала початок нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення нашого права жити на власній землі та святого обов’язку – боронити її. Герої Крут окропили своєю кров’ю рідну землю в боротьбі за волю України. Вони навічно залишаться в пам’яті українського народу, як символ національної честі та гідності.

Через ціле століття нескорений дух, патріотизм і любов до України передалися сучасним захисникам рідної землі. Адже минуло 103 роки, а ми й досі змушені обороняти власну незалежність ціною людських жертв, відстоювати право свого народу жити у вільній державі, про яку мріяли і за яку віддавали життя цілі покоління патріотів.

Ми свято віримо, що міць українського духу, щира любов до рідної землі стануть запорукою розбудови сильної держави. Народилася нація, яка не дасть розділити свою землю і боронитиме Україну до останнього подиху.

Будьмо гідними нащадками борців за свободу України!

Слава Україні! Героям Слава!

Надія СКОТНА,

ректор, професор

Вам буде цікаво