Реалізація проєкту «POTENCJAŁ I WALORY ZIEMI WITELONA – OD ZWIEDZANIA DO DZIAŁANIA»

4-14 липня 2022 року відбувалася реалізація проєкту «Potencjał i walory Ziemi Witelona – od zwiedzania do działania». Проєкт здійснювався згідно угоди про партнерство між Дрогобицьким державним педагогічним університетом імені Івана Франка та Collegium Witelona Uczelnia Państwowa ( м. Лєґніца, РП), був профінансований Польсько-Українською Радою Обміну Молоддю та Міністерством освіти та науки РП.

Головна мета проєкту – продемонструвати потенціал культурної спадщини Польщі та ознайомити з туристичними об’єктами Краю Вітелона, щоб його учасники зрозуміли їхній статус і важливість для місцевої громади, а також значення у міжнародному аспекті.

У проєкті з Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка було задіяно 16 студентів (з історичного, філологічного факультетів, факультету початкової та мистецької освіти, факультету психології, педагогіки та соціальної роботи) і 16 студентів з різних факультетів Collegium Witelona Uczelnia Państwowa. Координатори проєкту – доктор Беата Скварек (Республіка Польща) та доцент Ірина Лозинська (Україна).

Реалізація проєкту відбувалася у м. Лєґніца, Лєґніцкому повіті та м. Вроцлав. Студенти протягом 10 днів мали можливість подорожувати, дізнаватись чимало цікавого про Колегіум Вітелона, ознайомитись з історією і культурою міста та краю, відвідати костели, музеї (м. Лєґніца, Регіональний музей в Хойнові, Музей битви під Лєґніцею в Лєґніцкому полі, Рацлавицьку панораму у м. Вроцлав та ін.), мультимедійні фонтани у Лєґниці та Вроцлаві, подорожувати «шляхом згаслих вулканів», познайомитись із місцевим керівництвом та громадою, взяти участь у різноманітних майстер-класах, поспілкуватись із дітьми місцевих дошкільних закладів, дитячого будинку, де проводили ігри, урізноманітнювали дозвілля дітей, розписуючи обличчя дітей малюнками, надували бульбашки та ін. Зворушливою була поїздка до будинку для літніх людей, де студенти ознайомились із особливостями соціальних закладів, організували для його мешканців ігри, прогулянки, пісенні конкурси.

Під час проєкту студенти мали можливість поділитись враженнями під час відпочинку біля озера в Куніцах і прогулянки по річці Одра.

Також учасники проєкту ознайомилися з промисловістю краю, відвідали підприємства «Huta Miedzi w Legnicy» та «Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna». До речі, керівник LSSE п. П. Божек запропонував студенткам нашого університету (Т. Носилевській, Х. Лесів, С. Марцинюк) пройти стажування у Львівському філіалі LSSE.

Завершувався кожен день активним обговоренням і оцінкою результатів кожного етапу проєкту та загальних вражень.

На завершення кожен учасник проєкту підготував поштову листівку, на якій відтворив здобутий досвід і власні враження. До наступних проєктів!

Вам буде цікаво