Реалізація міжнародної співпраці з питань розвитку інклюзивної освіти на факультеті психології, педагогіки та соціальної роботи

3 червня 2021 року у межах міжнародної співпраці за проєктом «Зміни педагогічних факультетів у 21 столітті» Дрогобицького університету та Університету ім. Масарика (кафедра соціальної педагогіки) м. Брно (Чехія) на факультеті психології, педагогіки та соціальної роботи відбувся науково-практичний семінар з актуальних питань інклюзивної освіти.

З доповіддю «Інклюзивна освіта: перспективи розвитку та сучасні проблеми» перед учасниками, викладачами і студентами денної та заочної форм навчання зі спеціальностей «Соціальна педагогіка» і «Дошкільна освіта», виступила завідувачка кафедри соціальної педагогіки та корекційної освіти професорка Тетяна Логвиненко. В обговоренні проблем інклюзії в сучасних умовах розвитку системи освіти в Україні взяли участь викладачі кафедри соціальної педагогіки та корекційної освіти доцентки Н. Гордієнко, М. Клим, к. психол. н. М. Гринців, а також студенти В. Дацюк (СР-32), М. Кобилецька, А. Костиря, Ю. Триленко (ДОз-32Б) та ін.

Учасники висловили своє бачення подальшого розвитку інклюзії в освітніх закладах нашого регіону, обмінялися досвідом запровадження інклюзивних форм навчально-виховної діяльності в установах, де вони проходили педагогічну практику або вже працюють соціальними педагогами та асистентами вчителя в інклюзивному класі, інклюзивній групі ДЗО, і поділилися досвідом волонтерської роботи як асистента дитини.

Враховуючи актуальність проблеми, потребу в подальшій співпраці з педагогами-практиками, зокрема у наданні методичного супроводу процесу інклюзії в освітніх закладах нашого регіону, наступна серія зустрічей у форматі семінарів-тренінгів відбудеться восени 2021 року на базі кафедри соціальної педагогіки та корекційної освіти, які будуть проводити інтеркультурні команди викладачів і тренерів факультету психології, педагогіки та соціальної роботи й зарубіжних партнерів.

Вам буде цікаво