Пишаємося синами та дочками твоїми, Україно

Студенти факультету здоров’я людини та природничих наук груп БХ-31Б та Б-32Б під керівництвом кураторки академічних груп доцентки кафедри медико-біологічних дисциплін, географії та екології Оксани Лупак провели онлайн патріотично-виховний захід «Пишаємося синами та дочками твоїми, Україно». З вітальним словом до присутніх на святі викладачів та студентів звернулися заступниця декана з наукової та виховної роботи доцентка Ірина Копко, кураторка академічних груп Оксана Лупак, доцентка кафедри біології та хімії Світлана Волошанська, доцентка кафедри медико-біологічних дисциплін, географії та екології Галина Ковальчук.

14 жовтня українці відзначають одразу декілька свят: День Покрови Пресвятої Богородиці, День захисників і захисниць України, День українського козацтва та День створення УПА. Здобувачі вищої освіти під час заходу згадали історію становлення цих визначних дат й особливий акцент зробили на сьогоднішній історії України, очевидцями якої ми є.

У тяжкій і тривалій боротьбі за національне визволення, утвердження власної державності наш народ не раз переживав як гіркі, так і радісні події. І, здавалося б, людство уже засвоїло уроки історії і жорстокій війні уже не місце у цивілізованому світі. Та, на жаль, український народ знову повинен доводити своє право на свободу, а Україна – виборювати незалежність і кров’ю своїх синів та дочок повертати власні землі, які так цинічно краде і нищить московський окупант на очах усього світу. Тому сьогодні як ніколи важливо відзначити всіх захисників і Героїв, які боронять Україну та віддали життя за її незалежність.

Під час заходу студенти висловили слова вдячності на адресу науково-педагогічних працівників Франкового університету, які стали на захист України від загарбника: доценту кафедри фізики та інформаційних систем Іванові Гадзаману, котрий від початку повномасштабного вторгнення росії боронить нашу Україну від ворога;  доценту (до 2018 р. працював на посаді доцента кафедри анатомії, фізіології та валеології) Василю Матису, який з 2014 року був учасником АТО і у 2022 році знову став на захист України від окупанта. «Ми пишаємося тим, що нас навчають справжні захисники України, гідний приклад для наслідування». Здобувачі освіти дякували і студентам університету, котрі також є захисниками України.

Під час заходу згадали студентів-випускників Дрогобицького університету Андрія Скрипника, Романа Засанського та Олега Дяківа, які героїчно загинули в бою за незалежність України та хвилиною мовчання вшанували їхню пам’ять і пам’ять усіх загиблих Героїв – захисників України.

Присутні мали змогу переглянути патріотичне відео про захисників нашої Батьківщини.

Насамкінець студенти побажали всім присутнім міцного здоров’я, миру, щастя, добра, злагоди, глибокої віри у гідне майбутнє нашої держави, завжди перебувати під Покровом Божої Матері та якнайшвидшої перемоги.

Віримо, що територіальна цілісність України, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, незабаром відновиться!

«Нічого не бійся, кулак затискай,

Молися, народе, і зброю тримай

З нас кожен зернятко,

А разом ми – сила!

Веди нас, Маріє, до Божого Сина.

За тих, що на фронті, за тих, що в тилах

За ангелів в небі, за зболений шлях.

В нас страх вже забрали

Молися, народе:

Веди нас, Ісусе, до перемоги!».

Слава Україні! Героям слава!

Вам буде цікаво