»

Проєкт «Пряник із сіллю. Торунсько-дрогобицькі літературні зустрічі»: відкрито реєстрацію на конкурсі програми

За ініціативи Університету Миколи Коперника в Торуні та Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка 15 лютого стартував спільний проєкт під назвою: «Piernikzsolą. Toruńsko-drohobyckie spotkania literackie» ( «Пряник із сіллю. Торунсько-дрогобицькі літературні зустрічі»).

Метою є популяризація польської культури та літератури в україномовному середовищі. У рамках проєкту відбудуться наступні заходи: лекції з історії літератури та мовознавства; наукова конференція «Польща та Україна – літературні контексти»; тиждень польської літератури, мови та культури у Дрогобичі; «Літературний Торунь (з видом на Дрогобич)» – Літня академія польської мови, літератури та культури; семінар «Вчителі – вчителям. Викладання польської мови як іноземної у змінній реальності».

Для студентів Дрогобицького державного педагогічного університету оголошені такі конкурсні програми:

1) Мовний конкурс :«Trudny piernik do zgryzienia?».

Термін подання заявок:15.02.2024 – 15.03.2024.

Вимоги:

Реєстрація учасника; підписання заяви «Декларація про участь у мовномуконкурсі»; написання тесту з польської мови, який відбудеться 16 березня 2024 о 11:00 -17:00.

2) Літературний конкурс: «Moje miasto, moja przestrzeń».

Термін подання заявок: 15.02.2024 – 15.04.2024.

Вимоги:

Написати літературний твір польською мовою (за жанром: оповідання, есей, казка, тощо ), який пов’язаний з тематикою конкурсу. Обся роботи повинен бути не менше 1800 знаків (не повинен перевищувати 9 000 знаків, включаючи пробіли).

3) Конкурс читців-декламаторів: «Zinterpretowaćgłosem».

Вимоги:

Записати відео тривалістю до 5 хвилин, в якому учасник конкурсу повинен представити фрагмент прози польських письменників (вірші: wierszy: Zbigniewa Herberta, Bolesława Leśmiana, Czesława Miłosza, Wisławy Szymborskiej lub Kazimierza Wierzyńskiego, прозові твори: Andrzeja Chciuka, Brunona Schulza, Juliana Stryjkowskiego lub Olgi Tokarczuk).

Термін подання заявок:15. 02.2024 – 15.04.2024.

Деталі проєкту розміщені на сайті

Проєкт фінансується Національним агентством академічних обмінів в рамках програми «Популяризація польської мови».