Професори Дрогобицького університету – учасники Всеукраїнської наукової конференції

12 жовтня 2022 року професори кафедри історії України та правознавства факультету історії педагогіки та психології Василь Ільницький (тема виступу «Методика дослідження соціального портрету українського повстанця 1945–1954 рр. (на прикладі керівного складу Карпатського краю ОУН)») і Василь Футала (тема виступу «Життя і боротьба Степана Бандери: історіографічний портрет політичного діяча») взяли участь у роботі Всеукраїнської наукової конференції «Українська повстанська армія у боротьбі проти нацистського і більшовицького тоталітарних режимів» (присвяченої 80-річчю створення УПА).

Організатори заходу: Міністерство освіти і науки України, Івано-Франківська обласна рада, Івано-Франківська обласна військова адміністрація, Інститут історії України НАН України, Навчально-науковий центр дослідження українського національно-визвольного руху імені Олександра Карпенка, Національна спілка краєзнавців України, Івано-Франківський обласний музей визвольної боротьби імені Степана Бандери.

Конференція відбулася в онлайн-режимі. У її роботі взяли участь понад 70 учасників із Дніпра, Дрогобича, Житомира, Івано-Франківська, Києва, Кривого Рогу, Луцька, Львова, Тернополя.

Робота конференції тривала у формі пленарного та двох секційних засідань («Українська повстанська армія в джерелах, історіографії, суспільному та духовно-культурному житті України», «Українська повстанська армія в ретроспективі європейських і світових національно-визвольних рухів ХХ ст. Державотворча діяльність і збройна боротьба УПА за незалежність України»). У процесі цього були узагальнені історіографічні та археографічні напрацювання українських і зарубіжних вчених під час вивчення основних аспектів історії українського визвольного руху 1940 – 1950-х рр., розкриті нові концептуальні підходи до вивчення цієї проблеми, оголошені новітні напрацювання вчених із біографістики та персоналістики, історії повсякденності тощо.