Професор Ровшан Халілов завітав до Дрогобицького університету

10 серпня 2021 року відбулася чергова зустріч професора Ровшана Халілова, doctor honoris causa Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, завідувача кафедри біофізики та біохімії Бакинського державного університету, з в.о. ректора університету професором Миколою Лук’янченком. Ціллю зустрічі було обговорити результати роботи спільного українсько-азербайджанського міжнародного науково-освітнього центру нанобіотехнологій і функціональних наносистем, керівниками якого є доцент Тарас Кавецький (Україна) і професор Ровшан Халілов (Азербайджан), та перспективи подальшого співробітництва. На зустрічі були також присутні деканка біолого-природничого факультету доцентка Світлана Волошанська і доцент Тарас Кавецький.

Професор Халілов інформував про досягнення центру за навчальні роки 2019/2020 та 2020/2021, відмітивши публікацію низки наукових робіт від імені центру та у межах міжнародного співробітництва у журналах з високим імпакт-фактором, зокрема, 3 статті в серіях найпрестижнішого медичного журналу The Lancet: The Lancet Gastroenterology and Hepatology (2020 Impact Factor: 14.789), The Lancet Global Health (2020 Impact Factor: 21.597), The Lancet Oncology (прийнята до друку, 2021 Impact Factor: 41.316) та 1 стаття в журналі Nanomedicine (2020 Impact Factor: 5.307), яка присвячена проблемам пандемії COVID-19, і багато інших наукових публікацій із сумарним імпакт-фактором за 2020 – 2021 роки: 146.138.

Професор Халілов також інформував, що у 2020 – 2021 роках спільний українсько-азербайджанський міжнародний науково-освітній центр нанобіотехнологій і функціональних наносистем є співорганізатором 2-х міжнародних конференцій, а саме: 3ʳᵈ Nanomedicine & Nanosafety Conference (NMNS 2020), Tehran University of Medical Sciences, 25 – 26 January 2020, Tehran, Iran) та 10th International Conferenceon “Scientific Advances and Challengesin Biology” (SACB), 6 – 7 May 2021, Baku, Azerbaijan).

Учасники зустрічі обговорили перспективи співпраці на найближчий період 2021 – 2023 років, де основні зусилля будуть зосереджені на продовженні спільних досліджень, публікації результатів у наукових журналах із високим імпакт-фактором, проведенні наукових семінарів, формуванні грантових проектів тощо.

Насамкінець в.о. ректора професор Микола Лук’янченко відзначив високий науковий рівень проведеної роботи, вагомість розвитку міжнародного співробітництва з партнерами центру і запропонував також розвивати співробітництво у межах обміну викладачів та студентів обох вишів України й Азербайджану.