Професор Дрогобицького університету взяв участь у роботі разової спеціалізованої вченої ради в Переяславі

28 січня 2022 року завідувач кафедри історії України професор Василь Ільницький у статусі опонента взяв участь у засіданні разової спеціалізованої вченої ради зі спеціальності 032 “Історія та археологія” в Університеті Григорія Сковороди в Переяславі. Спецрада розглядала дисертацію здобувачки ступеня доктора філософії Оксани Луцик на тему «Місцеве самоврядування України в умовах соціально-економічних та політичних трансформацій 1991–2020 рр. (на прикладі столичного регіону)». Науковою керівницею роботи є завідувачка кафедри документознавства та методики навчання доцентка Алла Зленко.

У дисертаційній роботі досліджено феномен місцевого самоврядування у вітчизняній та зарубіжній історіографії, провідні тенденції становлення й функціонування інституту місцевої влади, її соціально-економічних, політичних трансформацій, децентралізації влади, насамперед, столичного регіону, визначено перспективи цього поступу та з’ясовано реалізацію реформи адміністративно-територіального устрою.

Крім того, професор Василь Ільницький відвідав музей історії переяславського університету, зустрівся з ректором ЗВО професором Віталієм Коцуром, з яким обговорив питання співпраці у річищі наукових досліджень.