Професор Дрогобицького університету провів відкриту лекцію у Львівському національному університеті ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Гжицького

У межах підвищення кваліфікації на кафедрі нормальної та патологічної фізіології імені С.В. Стояновського професор кафедри біології та хімії Дрогобицького університету Ярослав Лесик провів лекцію з патофізіології для студентів ІІІ курсу ветеринарного факультету Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З. Гжицького. Тема відкритого лекційного заняття: «Патологія системи крові». Професор у своїй доповіді розкрив особливості патофізіології місцевого кровообігу та мікроциркуляції, зупинився на особливостях артеріальної та венозної гіперемії, механізмах її виникнення і наслідках, тромбозі та емболії. Окремо було сказано про патологію крові у різних видів тварин.

Цікавою й пізнавальною була та частина лекції, в якій професор звернув увагу студентів на фізіологічні особливості кролів, які є одним із найчастіше використовуваних об’єктів для проведення фізіологічних, фармакологічних і біологічних досліджень. Біологічний об’єкт необхідний для оцінки активності гормональних препаратів, біологічного контролю вакцин, перевірки активності аглютинуючих сироваток і вирішення інших питань у галузі гематології.

Лектор ознайомив студентів з особливостями росту і розвитку кролів, з основами племінної роботи та практичними аспектами роботи лікаря ветеринарної медицини у сучасному промисловому кролівництві. Висвітлив основні анатомічні й фізіологічні особливості кролів та напрями корекції патологічних процесів у їхньому організмі.

Актуальність та інноваційність цього заняття полягала в тому, що воно було спрямоване на формування практичної підготовки лікаря ветеринарної медицини.

Здобувачі та запрошені науково-педагогічні працівники кафедри із задоволенням слухали та позитивно оцінили представлену пізнавальну інформацію.