Презентація збірки поезій літературно-музичного угруповання Дроhema

Цьогоріч травень на факультеті української та іноземної філології вельми багатий на літературно-мистецькі й літературознавчі події.14 травня у Полоністичному науково-інформаційному центрі відбулася презентація поетичної збірки літературно-музичного угруповання Дроhema, серед учасників якого – випускниці нашого факультету.

Дроhema – молоде динамічне літературно-музичне угруповання дрогобицьких авторок та авторів, учасниками якого є як мисткині й митці з доробком, так і цілковиті початківці.

Це своєрідний клуб, де учасники, об’єднані бажанням творчо розвиватися й бути почутими, діляться своїми віршами, прозою,  піснями та ідеями, разом виконують вправи на письменницьку майстерність, влаштовують публічні виступи.

Дебютна колективна збірка видана угрупованням Дроhema за власний кошт – з любов’ю до читача та думкою про його лірично-естетичну насолоду, ілюстрована власними малюнками й світлинами учасниць та учасників, має особливий мистецький кшталт. Кошти, отримані за книжку, спільнота Дроhemи передає на підтримку ЗСУ.

Вступом до презентації було читання вірша поета Максима Кривцова «Далі», полеглого цьогоріч 7 січня на війні з російським агресором, та вірша поетки Вікторії Амеліної – смертельної жертви російської ракетної атаки на Краматорськ наприкінці червня минулого року. Відтак присутні вшанували хвилиною мовчання усіх полеглих захисників та захисниць України, усіх цивільних жертв, невинно закатованих й убитих російським терором.

Презентацію цікаво модерувала нинішня лідерка угруповання Світлана Лещенко, випускниця нашого факультету. Про свій власний шлях до поезії, про виникнення й поетичне життя угруповання розповіли Наталка Янушевич, Ольга Губицька-Рахманіна, Вікторія Бура, Соломія Швадчак, Роман Миронов. Найочікуванішим осердям зустрічі були авторські читання віршів. Світлана Лещенко та Соломія Швадчак усіх заполонили музичним виконанням своїх поетичних творів.

Приємно, що серед учасників презентації був науковець, поет, письменник та перекладач з Німеччини Лотар Кінкенштайн, який висловив зворушення й зачарування поетично та музично обдарованими дрогобичанками й дрогобичанами.

Михайло Деревенко – один з учасників літературно-музичного угруповання Дроhema – від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну захищає нашу українську землю й кожного з нас. Ось один з його віршів, опублікованих у презентованій поетичній збірці:

* * *

Пара слів наостанок – й тоді вже засну.
Про спокійність, про радість, минулу весну,
що її я не вийшов зустріти.
На порозі залишила квіти.

Пару думці знайду – й вже тоді замовчу.
Я з собою знайомий, а вас – ще не чув.
Розкажіть чи всміхніться про себе,
маю в вас непоборну потребу.

Пара подихів чистих – й тоді вже піду.
Сніг не видасть мене, прослизну по льоду.
Непомітно, тихенько, безслідно
зникну – вже й з телескопом не видно.

Сердечно дякуємо літературно-музичному угрупованню Дроhema за подаровану глибоку задуму й справжню лірично-музичну насолоду. Очікуємо нових зустрічей на факультеті української та іноземної філології.

Віра Меньок, керівниця Полоністичного науково-інформаційного центру

Світлини: Руслана Манько, Наталія Олексин