Презентація вітчизняного досвіду інклюзивної освіти у Бельгії

25 – 30 листопада 2019 року завідувач кафедри соціальної педагогіки та корекційної освіти професор Тетяна Логвиненко взяла участь у міжнародному інтеркультурному тижні «Глобально поєднані», який проходив на факультеті соціальної роботи університету прикладних наук ВІВЕС (м. Кортрійк, Бельгія).

Разом із 46 колегами з університетів 12 країн світу (Великої Британії, Данії, Індії, Литви, Німеччини, Нідерландів, Польщі, Франції, Чеської Республіки та ін.) професор Тетяна Логвиненко провела лекційні заняття для бельгійських студентів, на яких ознайомила їх із досвідом запровадження інклюзивної освіти в нашій країні.

Відбулися робочі зустрічі з погодження участі бельгійських викладачів у навчальній програмі «Інклюзивна освіта» для педагогів нашого регіону, обговорення планів подальшої трирічної співпраці в рамках нового міжнародного проекту Еразмус+ з бельгійськими колегами, представниками Данського університетського коледжу VIA та Католицького університету в Любліні (Польща).

Студенти виявили неабиякий інтерес до презентації нашого університету, яку разом із Тетяною Логвиненко здійснила бельгійська студентка Тіна Декрос, котра у березні – травні 2019 року успішно працювала під керівництвом доцента Ігоря Гриника над виконанням проекту з соціальної педагогіки.

Отже, міжнародна співпраця має гарні перспективи і чіткий трирічний план на майбутнє. Першим етапом його реалізації в наступному 2020 році буде скерування студентів спеціальності «Соціальна робота/соціальна педагогіка» на семестрове навчання в університет ВІВЕС, приїзд групи бельгійських, данських і польських студентів на факультет для спільного навчання з використання арт-педагогіки та арттерапії в умовах інклюзивного навчання та проведення навчального семінару «Інклюзивна освіта» за участі зарубіжних партнерів з Бельгії та Румунії для педагогів на базі відділення післядипломної освіти.

Вам буде цікаво