Меню

«

»

Презентація книги Вероніки Мосевич «Біжи, Мартусю!»

15 листопада у читальній залі бібліотеки ДДПУ ім. Івана Франка відбулася літературна зустріч-знайомство з книгою дрогобицької письменниці Вероніки Мосевич «Біжи, Мартусю!».

Це роман про Другу світову війну, який перекликається з жахливим сьогоденням рядками «…земля здригалася від наруги…». Письменниця на основі архівних документів виказує приголомшливі факти з тих далеких років, які дають нам розуміння того, що відбувається зараз. Перед уявою читачів роману одразу постає жорстока правда, яка волає до пам’яті нащадків із катівні Дрогобицького НКВД, що знаходилося на вулиці Стрийській. Авторка зазначила, що цей роман її спонукали написати спогади родичів, які зазнали тяжких випробувань у часи Другої світової війни.

Цікаві факти оповіла наша гостя і про написання інших своїх творів. Серед них «Ґардаріка. Таємниця забутого світу» (про Ярослава Мудрого та шведську принцесу Інґіґерд), збірка поезій «Між небом та землею», «Дрібка історії або Дослідження величі Гардаріки» та ін.

Своїми роздумами про роботу над романом поділилась також коректорка і редакторка книг Вероніки Мосевич поетка Анна Розлуцька. Вона зазначила, що закінчила опрацьовувати текст саме напередодні повномасштабного вторгнення.

Нагадуємо також нашим читачам, що відповідно до незалежного опитування Вероніка Мосевич увійшла в десятку найкращих сучасних письменників України історичного жанру. Тож сердечно вітаємо нашу авторку і бажаємо нових шедеврів, на які з нетерпінням очікуємо.

Бібліотека ДДПУ ім. Івана Франка