Презентація книги професора Петра Іванишина «ІДЕОЛОГІЯ І ДЕРЖАВА: НАЦІОСОФСЬКА ІНТЕРПРЕТАЦІЯ» в університетській бібліотеці

3 травня 2023 року в бібліотеці Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка відбулася презентація монографії доктора філологічних наук, професора, завідувача кафедри української літератури та теорії літератури Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка Петра ІВАНИШИНА «Ідеологія і держава: націософська інтерпретація».

Серед організаторів науково-популярного заходу кафедра української літератури та теорії літератури й університетська бібліотека.

Тематика наукової студії згуртувала чималу спільноту професорсько-викладацького складу Дрогобицького вишу, зокрема студентську аудиторію, а також зацікавлену громадськість міста. Зазначимо, що презентування «Ідеології і держави…» одночасно здійснювалося через онлайн платформу.

Ця книга є певним викликом проти маніпуляцій свідомістю українців, яких мають на меті заплутати, обдурити або радше, за Шевченковим, приспати чи вколисати. Наслідок таких дій в перспективі, як правило, драматичний, а часто навіть трагічний для нації. Згадаймо ще раз причинно-наслідкове Кобзаря: «Присплять, лукаві, і в огні Її, окраденую, збудять…»

Автор представив системний аналіз націософської проблематики, осмислив політичні процеси, проаналізував окремі  аспекти української літератури, історії, філософські тенденції – і це все в підсумку дозволило читачеві різногранно поглянути на національне буття.

Один із важливих акцентів у праці П. Іванишина, за словами модератора Олега Багана, глибокий аналіз неолібералізму. Ця течія справедливо піддана критиці з позицій цілісного консервативного і націоналістичного світогляду, адже у своїй перспективі несе руйнівну роль для суспільства. Ці думки логічно підкріплені українськими та європейськими письменниками, мислителями, вченими, педагогами: Тарас Шевченко, Іван Франко, Дмитро Донцов, Євген Маланюк, Микола Євшан, Джон Толкін, Евард Саїд…

Автор зосереджений на важливій суспільній проблемі знищення гуманітаристики власне неолібералізмом, зокрема вкотре підкреслено важливість літератури, яка є осердям і домом національного буття. Зазначимо, що така реакція дрогобицького науковця напрочуд своєчасна і актуальна, позаяк вкотре над цією світоглядною дисципліною навис провладний дамоклів меч.

Книга поєднує різні стилі (науковий, публіцистичний, есеїстичні), що робить написане доступним і цікавим для широкого загалу.

Принагідно нагадаємо, що свою працю шановний автор подарував університетській книгозбірні, а повне відео презентації можна переглянути на бібліотечному You-Tube каналі за покликанням.

Ігор Розлуцький, канд. філол. н.,

директор бібліотеки ДДПУ імені Івана Франка

Вам буде цікаво