Презентація книги польського журналіста Ґжеґожа Ґаудена в Дрогобицькому університеті

17 вересня 2019 року в читальній залі бібліотеки університету відбулася презентація книги польського журналіста, директора Інституту Книги (Польща), віце-президента Спілки авторів і видавців «Польська книга» Ґжеґожа Ґаудена «Львів – кінець ілюзій. Оповідь про листопадовий погром 1918». Модератором заходу виступив український журналіст, громадський діяч, історик та перекладач Андрій Павлишин.

22 листопада 1918 року, відразу після здобуття польськими військами Львова під час польсько-української війни, у єврейському районі неподалік Площі Ринок розпочався погром єврейського населення, що вилився у грабіж і підпалення синагог та житлових будинків, а також насильства у відношенні до місцевих євреїв, унаслідок чого щонайменше декілька десятків з них було вбито, а сотні поранено. Ця подія, попри те, що інформація про неї негайно розійшлася світом та стала вагомим пунктом обговорення під час Паризької мирної конференції, була майже невідомою у Польщі, та, зрештою, не так багато присвячених їй праць вийшло й до наших днів. Однією з них стала презентована книга. На зустрічі Ґжеґож Ґауден розповів про історію написання книги, підбір матеріалу, дослідження тих подій. У виданні є понад 600 посилань на наукові джерела, іноземні публікації тощо, які автор усі перевірив.

«Ця книга для мене надто гірка, але я розумів, що маю її написати. – зауважив під час розмови Ґжеґож Ґауден. – Мій обов’язок – дати людям ті знання, які я відкрив. Нічого з історії не можна приховувати. Для того, аби сьогодні відкрито говорити про це в Польщі, потрібна відвага. Така відвага – відвага чесно називати речі своїми іменами, відвага збереження пам’яті – виростає із почуття відповідальності».

На завершення зустрічі виступив директор бібліотеки Ігор Розлуцький, який подякував гостям за співпрацю між націями та висловив сподівання, що це стане доброю практикою в майбутньому.

Вам буде цікаво

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors