Меню

«

»

Презентація книги «Дрогобич – місто Івана Франка»

15 травня 2018 року у рамках Літературно-мистецької Академії  «Країна Франкіана» на філологічному факультеті відбулася презентація книги «Дрогобич – місто Івана Франка», яка побачила світ у видавництві «Коло» 2016 р. Це тримовне видання (українська, англійська і польська мови), в якому зібрано відомості про пам’ятні місця, події, факти, які пов’язують Івана Франка з Дрогобичем. В основі книги – цитати з художніх творів письменника, його  листів, автобіографії, спогадів, з яких постає цілісний образ міста. Велику цінність для відтворення картини Франкового перебування у Дрогобичі мають також спогади його сучасників, близьких друзів, шкільних товаришів. Книга складається з трьох основних розділів: «Загальний план Дрогобича», «Дрогобич в образах і візіях Івана Франка», «Останній візит Івана Франка».

Головний редактор та автор передмови професор, завідувач кафедри української літератури та теорії літератури Петро Іванишин розповів про специфіку роботи над книгою і відзначив важливість такого типу видання у популяризації Івана Франка як Учителя Нації. Професор також наголосив на тому, що кафедра української літератури та теорії літератури має поважні здобутки у царині франкознавства і зробив короткий огляд знакових видань. Заступник головного редактора, доцент кафедри української літератури та теорії літератури Ірина Дмитрів ознайомила присутніх із структурою книги, принципом добору матеріалу, наголосила на тому, що книга має за мету заохотити до читання і перечитування Франка, а також до екскурсій Дрогобичем.

Запрошені були вдячні за прекрасну книгу людям, які спричинилися до її видання. Редколегія: Петро Іванишин (голов. ред.), Ірина Дмитрів (заст. голов. ред.), Ігор Розлуцький (заст. голов. ред.), Олена Вовк, Романа Гончарук, Мирослава Іванишин, Віра Козачок (відп. секретар), Іван Марочканич, Іван Матковський, Орест Пілько, Марія Сенета. Переклади: англійський – Олег Шалата, польський – Віра Брухаль-Романишин, корекція польської мови – Марія Мусял, Божена Пайонк. Дизайнер та художній редактор – Марта Походжай.

Видання стане цінною знахідкою не лише для науковців, а для всіх, хто цікавиться постаттю Івана Франка, його творчістю  та історією Дрогобича.