Презентація двомовного видання «Дрогобич і дрогобицька земля у 1914-1919 рр. Дослідження історії міста та регіону»

25 листопада 2022 р. у конференц-залі Державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі» відбулася презентація унікального двомовного наукового дослідження «Дрогобич і дрогобицька земля у 1914-1919 рр. Дослідження історії міста та регіону». Авторами згаданої монографії є: директор Державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі», доцент ДДПУ імені Івана Франка Богдан Лазорак; доцент факультету соціальних і гуманітарних наук Колегіуму Вітелона Державного університету в Легниці, кандидат історичних наук доктор Беата Скварек; старший науковий співробітник ДІКЗ «Нагуєвичі» Тетяна Лазорак.

З-поміж гостей від ДДПУ імені Івана Франка, які прибули на захід, були: проректор з науково-педагогічної роботи, міжнародних зв’язків та інформаційної діяльності — Ігор Гриник; капелан університету — о. Олег Кекош, викладачі факультету історії, педагогіки та психології: професор Леонід Тимошенко; доцент, заступник декана факультету Володимир Галик; доцент Ірина Гриник.

Відкрив роботу заходу директор ДІКЗ «Нагуєвичі» Богдан Лазорак, який представив гостей та вручив їм нагрудні знаки «Садиба І. Франка». Разом з тим, Богдан Лазорак розповів про специфіку роботи авторів над книгою, зокрема із різнобічними джерелами, їх пошуком тощо. За допомогою технічних засобів зв’язку, пані Беата Скварек озвучила слова подяки усім, хто долучився до видання монографії.

Подальша робота заходу супроводжувалася виступом бандуристок Дрогобицького музичного коледжу імені Василя Барвінського, які виконали кілька пісень, зокрема «Ой у лузі червона калина…». Самий же виступ супроводжувався шквальними оваціями глядачів, які нестримано галасували «Браво!… Браво…!».

Згодом, модератор події, Андрій Юркевич, почергово запрошував до слова, з-поміж присутніх гостей тих, хто безпосередньо брав участь у рецензуванні й виданні книги та зрештою, будь-яким способом долучився до її життя.

Зокрема, під час свого виступу, професор факультету історії, педагогіки та психології ДДПУ імені Івана Франка, лауреат міжнародної премії імені Івана Франка Леонід Тимошенко, який і був головним рецензентом видання, акцентував на фундаментальності дослідження, охарактеризував культуру видання, зупинився на аналізі його джерельного апарату, відзначив кропітку роботу авторів, побажав книзі хорошого функціонування. В свою чергу, доцент Володимир Галик, аналізуючи презентоване видання, зауважив на його значності для істориків-краєзнавців, букіністів, філокартистів, а також інших науковців, окресливши ті діапазони книги, які слугуватимуть для них неоціненним джерелом для їх особистих дослідженнях у різник галузях історичної науки та краєзнавства. Поміж виступами також було виголошено передані вітання та теплі побажання присутнім від ректорки Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка — професорки Валентини Бодак і декана факультету історії, педагогіки та психології — доцента Ореста Гука.

Разом з тим, у обговоренні презентованої книги взяли участь голова товариства польської культури у місті Дрогобичі Адам Хлопек; депутат Дрогобицької міської ради Михайло Задорожний, о. Андрій Безушко та о. Олег Кекош, бориславський краєзнавець Роман Тарнавський, начальник дрогобицького управління культури та розвитку туризму Стас Лецик, староста села Нагуєвичі Леся Гром та інші.

Всі учасники обговорення акцентували на значимості книги для Дрогобицького краю та його мешканців, її місця в сучасних та майбутніх українсько-польських культурних зв’язках, відзначили титанічну працю авторів видання та побажали їм подальших нових здобутків на ниві наукових досліджень про історію рідного краю.

Презентація книги завершилась звучанням пісні на слова І. Франка «Ой ти, дівчино, з горіха зерня» у виконанні Андрія Боженського.

Вам буде цікаво