Правознавча конференція на історичному факультеті

27 квітня 2021 року на історичному факультеті відбулася конференція «Правові аспекти реалізації права на працю в Україні», організована в рамках співпраці нашого факультету із ліцеями № 3 ім. В’ячеслава Чорновола, № 4 ім. Лесі Українки, гімназією № 8 Дрогобицької міської ради.

Захід відбувся з нагоди відзначення професійного свята – Дня кадровика. Саме цього дня в 1993 р. Кабінет Міністрів України затвердив форму трудової  книжки – основного документу обліку трудової діяльності громадян України.

Метою конференції було привернути увагу школярів до правильного оформлення найманих працівників, укладення трудових договорів, законодавчих змін щодо легалізації ринку праці, а також проведення комплексних заходів, спрямованих на детінізацію ринку праці та вдосконалення контролю за оформленням трудових відносин із найманими працівниками.

З вітальним словом до учасників звернувся декан історичного факультету професор Микола Галів. Доцентка кафедри правознавства, соціології та політології Наталія Кантор презентувала доповідь «Особливості роботи в умовах карантину, спричиненного пандемією COVID-19».

Із науковими доповідями і презентаціями, представивши результати дослідницької роботи, виступили студенти історичного факультету: Аліни Золотюк («Працівники, як суб’єкти трудових правовідносин»), Оксана Репетівська («Праця неповнолітніх: особливості та обмеження»), Іван Яремчук («Відпустки та порядок їх надання»), Іванна Кіт «Простій чи дистанційна робота: як діяти роботодавцю в умовахкарантину», Андрій Данч («Правове регулювання діяльності професійних спілок та їх участь у захистіправ працівників»).

Гості конференції, зокрема вчитель історії та правознавства гімназії № 8 Дрогобицької міської ради Наталія Калька, висловила побажання продовжити зустрічі учнів із викладачами і студентами історичного факультету. На завершення заходу доцентка кафедри правознавства, соціології та політології Єлизавета Копельців-Левицька подякувала за плідну співпрацю і привітала всіх з прийдешніми Великодніми святами.

Вам буде цікаво