Правники нашого університету – учасниці форуму «ВІЙНА ТА ПРАВО».

28 лютого 2023 року доцентки кафедри історії України та правознавства Наталія Кантор та Олександра Проць взяли участь у роботі онлайн-форуму «ВІЙНА ТА ПРАВО», організованому Асоціацією Адвокатів України.

Форум – це платформа, яка надала можливість представникам влади, бізнесу та правникам обговорити проблемні питання різних галузей права під час воєнного стану в Україні, зокрема, адаптацію до стрімкої динамічності змін норм чинного законодавства; новації в правовому регулюванні соціальної, економічної, управлінської, військової сфер; стратегічно важливі питання на 2023 рік.

У фокусі обговорення були військове право; правове регулювання воєнного стану; дискреційні повноваження органів влади в умовах війни; правила війни за гуманітарним правом; особливості військового обліку; благодійна та волонтерська діяльність; соціальні проблеми під час воєнного стану та шляхи їх вирішення; захист трудових прав під час війни; виклики для економіки країни під час воєнного стану та прогнози на 2023 рік; судова практика щодо спорів про відшкодування шкоди та збитків, завданих військовою агресією; особливості виконання таких рішень суду.

Серед спікерів – представники законодавчої гілки влади, судді різних інстанцій, представники правоохоронних органів, провідні адвокати, правники, науковці. Дискусії точилися в 4 секціях: Правове регулювання воєнного стану: виклики 2022 року та стратегічно важливі аспекти на 2023 рік (модератор: Андрій Тригуб, асоційований партнер АО «Скляренко, Сидоренко та партнери», к.ю.н., адвокат, Михайло Буроменський, д.ю.н., професор кафедри міжнародного права ННІ міжнародних відносин КНУ ім. Т.Шевченка, суддя ad hoc від України при Європейському Суді прав людини; Соціальні проблеми під час воєнного стану та шляхи їх вирішення (модератор: Катерина Власюк., адвокатка, керівниця адвокатського бюро «Сімейний адвокат Катерина Власюк»); Виклики для економіки країни під час війни (модератор: Олександр Лещенко, керуючий партнер АО «Лещенко, Дорошенко і партнери», к.ю.н., адвокат, експерти: Олег Хороновський, керівник управління стратегічного аналізу та прогнозування Департаменту аналізу інформації та управління ризиками Бюро економічної безпеки України); Збитки. Відповідальність. Відшкодування. Репарації. Відновлення (модератор: Тетяна Огнев‘юк, адвокатка, к.ю.н., голова Правління Правничої асоціації «ДОБРОСУД»).

У заключному слові організатори Форуму подякували всім членам Асоціації за донати, частину з яких буде передано на підтримку військових та висловили надію на подальшу плідну співпрацю.