Практика студентів інституту фізичної культури і здоров’я в Міжнародній реабілітаційній клініці Козявкіна

2 – 28 листопада 2020 р. студенти ІV курсу інституту фізичної культури і здоров’я спеціальності «Фізична терапія та ерготерапія» Степан Зубкович та Роксолана Караба проходили клінічну практику в Міжнародній реабілітаційній клініці Козявкіна (м. Трускавець) під керівництвом лікаря-невролога, заступника директора Клініки з медичних питань Михайла Гордієвича. За період практики вони отримали величезний досвід у сфері реабілітації і поділяться своїми враженнями.

«Насамперед потрібно зазначити, що весь медперсонал реабілітаційного закладу строго дотримується санітарно-протиепідемічних правил з метою запобігання поширення коронавірусної інфекції серед пацієнтів і працівників (тестування, носіння масок, використання антисептиків, дотримання відповідної дистанції, пропускного режиму тощо). Під час екскурсії Клінікою ми були вражені великою кількістю медичних кабінетів, медичного і реабілітаційного обладнання та персоналу, який там працює. У нас була можливість працювати в кабінетах механотерапії, лікувальної гімнастики, масажу, фізіотерапії.

Спочатку ми слідкували за проведенням реабілітації в механотерапевтичних кабінетах, спостерігали за проведенням реабілітаційних занять на різних механотерапевтичних апаратах (орбітрек, пандель, “цук”), вивчали принципи їх роботи і механізми реабілітаційного впливу на пацієнтів. Власноруч, під контролем фахівців, навчилися налаштовувати згадані апарати, що дало змогу добре засвоїти основи лікувальної дії механотерапії на організм дітей із різноманітними порушеннями і принципи користування механотерапевтичними тренажерами. Ми працювали в сучасно облаштованих кабінетах лікувальної гімнастики та мануальної терапії, нас навчали працювати з обладнанням, яке використовують у Клініці для реабілітації дітей із ознаками дитячого церебрального паралічу; засвоїли вправи і методи, які застосовують для цієї терапії. На практиці вивчали вплив фізіотерапії на організм людини, брали участь у проведенні цілої низки фізіотерапевтичних процедур, зокрема практикували проведення електротерапії, магнітотерапії, ампліпульсу, лазеротерапії, ультразвукової терапії та лікарського електрофорезу.

За період проходження практики ми опанували багато практичних навичок із реабілітації і в цьому нам допомагали фахівці різних спеціальностей, з якими доводилося працювати в реабілітаційному закладі. Вони старалися якнайбільше розповісти, ділилися досвідом.

Ми висловлюємо подяку керівництву Міжнародної реабілітаційної клініки Козявкіна та інституту фізичної культури і здоров’я за можливість проходити клінічну практику».