Практика магістрів інституту фізичної культури і здоров’я з фізичної терапії

26 жовтня – 27 листопада 2020 року студенти ІІ курсу магістратури спеціальності «Фізична терапія, ерготерапія» Олександра Буцик, Марта Верес, Руслан Роман, В’ячеслав Сидорчук, Лілія Швед проходили практику з фізичної терапії в Західному реабілітаційно-спортивному центрі НКСІУ. ЗРСЦ НКСІ – це одна з найсучасніших реабілітаційно-спортивних баз України та Європи, розташована на Львівщині (с. Яворів, вул. Рівних прав і можливостей, 1, Турківського району, Львівської області). За період практики в центрі проходили оздоровлення та активну реабілітацію учасники із восьми областей України з відхиленнями в стані здоров’я, зумовлені наслідками вроджених і перенесених захворювань і травм: ДЦП, наслідки електротравми, глухота, захворювання опорно-рухового апарату, вади зору, ампутація кінцівок.

За час перебування в реабілітаційному центрі магістранти навчилися складати індивідуальні програми реабілітації, використовуючи МКФ (Міжнародну класифікацію функціонування), засвоїли практичні навички обстеження і тестування учасників загальноприйнятими у фізичній терапії та ерготерапії методиками, тестами і шкалами. Вони спробували себе у ролі куратора в тренажерному залі, самостійно проводили заняття, власноруч виготовляли ортопедичні ортези для верхніх і нижніх кінцівок.

На практиці в реабілітаційному центрі студенти ознайомилися зі скандинавською ходьбою та спортивним орієнтуванням, з якого проводили змагання. Усім неймовірно сподобалося брати участь у психофізичному занятті. Практиканти відвідали майстер-класи з виготовлення ляльки-мотанки, мандали, новорічних прикрас, які розвивають дрібну моторику. У вільний від практичних занять час магістранти ходили в походи у гори, слухали лекції, а також кожен підготував і самостійно провів лекцію на обрану тему.

Під керівництвом Наталії Роди, Ірини Кириченко, Олега Гридасова магістранти не тільки виконували завдання, передбачені програмою практики, а й відкрили для себе нові можливості і засоби зміцнення здоров’я, відновлення діяльності, які, безперечно, будуть застосовувати в майбутній професійній роботі. Студенти висловлюють вдячність Західному реабілітаційно-спортивному центру НКСІУ та Дрогобицькому університету за організовану практику, де вони здобули великий багаж знань, навичок та досвіду.

Вам буде цікаво