Поріс чорнобилем Чорнобиль – бідою нашою поріс

Печаль і журба,

За ними бꞌє він,

Кого вже нема.

26 квітня 2022 року доцентками кафедри педагогіки і методики початкової освіти, факультету початкової та мистецької освіти Наталією Калитою та Наталією Муляр було проведено засідання наукового круглого столу з нагоди вшанування дня памꞌяті Чорнобильської трагедії «Поріс чорнобилем Чорнобиль – бідою нашою поріс». Учасниками круглого столу були студенти групи ПО-11, ПО-12 та науково-педагогічний колектив кафедри.

Все сталося 26 квітня 1986 року вночі, коли люди мирно спали. Говорити про трагедію на Чорнобильській АЕС дуже складно, адже сама подія зачіпає теми екологічної катастрофи. Через 36 років після вибуху реактора на ЧАЕС, який забрав життя тисяч людей, світ знову опинився за крок від ядерної катастрофи. В памꞌяті українського народу – це день чорнобильського лиха, болю, суму, і забути це і викреслити із нашої памꞌяті –неможливо. Учасники дійства вшанували хвилиною мовчання тих, хто віддав і віддає своє життя захищаючи нас від страшного лиха, тих кого ми сьогодні називаємо героями.