Польські партнери спільно з нами захищають свободу демократичного європейського світу

Укотре від початку повномасштабної рашистської агресії проти України висловлюємо безмежну вдячність нашим польським друзям та партнерам, які не покидають нас і безустанно нам допомагають. Цього разу найщиріші слова подяки адресуємо пані ректору, проф., д-р габ. Боґумілі Канєвській та усій науково-академічній спільноті Познанського університету імені Адама Міцкевича – одного серед провідних польських та європейських університетів.

Гуманітарна допомога, яку ми отримали від Познанського університету, містить потужний набір найрізноманітніших засобів для достойного життя внутрішньо переміщених осіб, котрими опікується наш університет та наше місто. Обсяг допомоги від друзів і колег із Познаня – це десять тон (!) розмаїтих товарів: від одягу і взуття, до ліків, засобів гігієни та дитячих іграшок й артикулів для шкільного життя, що до нього переміщені діти повертаються у нашому гостинному місті.

За організацію та координацію цієї об’ємної й істотної допомоги слова особливої вдячності адресуємо Ользі Сушик з Познаня та Лідії Романик з нашого університету.

Дякуємо спільноті Познанського університету також від наших вимушено переміщених співгромадян, котрі нерідко не мають куди повертатися, котрі пройшли крізь справжнє пекло війни та знайшли прихисток у місті Юрія Котермака й Івана Франка та у нашому університеті.

Надзвичайно важливо, що тоді, коли політичний світ не чує Україну в найважливішому, – боїться зупинити варварську терористичну війну на українській землі, не хоче припинити геноцид українок та українців, – культурні й наукові спільноти та звичайні люди з усього світу не просто співчувають нам у нашій позамежовій трагедії, а розуміють, що це також їхня трагедія, що Україна героїчно й самовіддано бореться за свободу й демократичні цінності всієї Європи, всього цивілізованого світу. Допомагаючи Україні, Польща та інші країни європейської співдружності допомагають і самим собі – допомагають собі зрозуміти, що світ демократичних духовних цінностей та культурно-цивілізаційних надбань насправді дуже крихкий і його треба захищати всім європейцям разом.

Складаючи щиру подяку Познанському університетові імені Адама Міцкевича, звертаємося до всіх міжнародних партнерів нашої Франкової Альма-матер: «Дорогі наші іноземні друзі, колеги! Захистимо разом цивілізований світ свободи й демократії, не дамо диктаторському режимові знищити інтелектуальні, наукові, культурні надбання, спільно виплекані нами. Нехай наші університетські спільноти й надалі розвиваються у світі науки й культури, вільному від рашистського терору й людиновбивства».