Полоністичний науково-інформаційний центр – незмінний партнер міжнародної наукової конференції «На пограниччях культур і народів» у Саноку

15–17 вересня 2022 року Полоністичний науково-інформаційний центр імені Ігоря Менька вже вдев’яте виступив міжнародним партнером щорічної наукової інтердисциплінарної конференції «На пограниччях культур і народів», яка від 2013 року відбувається у Державному закладі вищої освіти імені Яна Ґродка (попередня назва: Державна вища професійна школа імені Яна Ґродка) у Саноку (Польща). У межах цього міжнародного наукового форуму впродовж останніх років своїми науковими поглядами та концепціями поділилися такі науковці нашого університету, як Павло Скотний, Ірина Лозинська, Олександра Проць, Світлана Щудло, Олена Квас, Марія Каралюс, Ірина Бермес, Олександра Німилович, Оксана Бобечко, Олена Галян, Ігор Галян, Віра Меньок.

Цьогоріч Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка на конференції у Саноку вже вкотре представили доцентка Віра Меньок, доцентка Ірина Лозинська та доцентка Олександра Проць. Віра Меньок розповіла про громадянську та культурну місію Сергія Жадана на прикладі його хроніки війни, Ірина Лозинська торкнулася проблем судової системи в Галичині під час російської окупації 1914–1915 років, Олександра Проць розповіла про медіацію як метод вирішення конфліктів у сучасному суспільстві.

Цьогоріч учасники циклічної конференції зосередилися на темі «Про проблеми історії, культури та освіти», що торкалася найрізноманітніших сфер наукової рефлексії над культурою, літературою, мистецтвом, едукацією, історією, суспільством, економікою тощо. Серед учасників конференції були головно науковці з Польщі та України, а також зі Словаччини. Упродовж трьох днів пленарних та секційних конференційних засідань було виголошено близько сорока наукових доповідей з різних галузей гуманітаристики, суспільних та економічних наук. Наукове насичення конференції урізноманітнилось такими культурними заходами, як культурознавча подорож Саноком, відвідини Саноцького історичного музею, екскурсія в одному з найбільших у Європі Саноцькому музеї просто неба.

Слова вдячності за успішно організовану конференцію висловлюємо науковим працівникам Державного закладу вищої освіти імені Яна Ґродка у Саноку докторці Йоланті Карольчук, професорові Робертові Ліпельтові та секретарці оргкомітету Анні Футимі. Сподіваємось, що Полоністичний центр Дрогобицького університету й надалі виступатиме міжнародним партнером щорічної саноцької конференції «На пограниччях культур і народів», під час якої науковці Франкового вишу зможуть поділитися своїми науковими концепціями порозуміння, єднання та творення спільних вартостей у культурному просторі українсько-польського Пограниччя – особливо важливих для нас сьогодні, коли боремося з рашистською державою-терористом за свободу й незалежність України та всього вільного демократичного світу.

Вам буде цікаво