Подбаймо про безпеку

Зовсім скоро розпочинаються літні канікули, відпустки. Як завжди, кожен із нас проведе їх по-різному. Подорожі, екскурсії, озеро, річка, море, гори, походи, багато друзів – все це чекає на нас влітку.

На жаль, відпочинок не завжди проходить без прикрих інцидентів. Адже саме влітку стається багато нещасних випадків, часто з летальними наслідками, особливо на автошляхах та водоймах. Тож перед літніми канікулами кураторам груп обов’язково необхідно провести зі студентами повторні інструктажі з безпеки життєдіяльності, під час проведення яких особливу увагу звернути саме на правила безпечної поведінки на дорозі та на воді.

Легковажне поводження на водоймах, на автошляхах, незнання елементарних правил безпечної поведінки – першопричини сумних та трагічних наслідків. Велика кількість нещасних випадків та травмувань змушує звернутися до кожного із нас.

З метою попередження травматизму під час літніх канікул, відпусток особливу увагу зверніть на правила поведінки біля водойм. Купатися необхідно в добре знайомих місцях; перше купання повинно бути короткотривалим (до 10 хвилин), далі в воді можна знаходитися до 20 хвилин одноразово за температури води вище +19º С; купатися рекомендовано вранці і ввечері; не слід купатися наодинці; не запливати за буйки чи огородження; не стрибати зі споруд та плавальних засобів, які не призначені для цього; не підпливати до коловоротів, човнів; не запливати на надувних матрацах далеко від берега; не пустувати у воді – це заважає оточуючим і може бути небезпечним.

Значну небезпеку становлять вибухонебезпечні предмети. Виявивши такі, в жодному разі не торкайтеся до них, а повідомте про знахідку Державну службу з надзвичайних ситуацій (тел. 101) та поліцію (тел. 102). Правильно і безпечно знешкодити ці вибухонебезпечні предмети здатні лише досвідчені фахівці. Тому не намагайтеся робити це самі, бо, як правило, все завершується трагічними випадками, нерідко з летальним кінцем.

Безпека на дорозі не найприємніша тема для розмови. Адже всі ми пасажири, пішоходи чи водії. Пішоходам потрібно бути особливо уважними під час переходу вулиць, на яких відсутні зебри. Перш ніж переходити проїжджу частину, необхідно впевнитися, чи немає поблизу транспорту. А щоб не скоїти ДТП, перебуваючи за кермом, потрібно бути пильним.

Тому ще раз нагадуємо та застерігаємо! Будьте пильними, не порушуйте правил поведінки на воді; будьте обережні на автошляхах; дотримуйтеся правил дорожнього руху, обережно поводьтеся з вогнем. Тоді ніщо не затьмарить вашого відпочинку.

Служба охорони праці

Вам буде цікаво

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors