ПОДБАЙМО ПРО БЕЗПЕКУ!

Нестійкі погодні умови – відлига вдень і заморозки вночі – сприяють активному утворенню бурульок на покрівлях споруд, особливо старих будинків із похилим дахом, та на великих деревах. Падіння снігу або льоду з даху може привести не тільки до травмування людини, але й до її загибелі.

Бурулька – це крижаний сталактит, який утворюється на краях нависаючих предметів дахів, балконів під час пошарового наморожування повільно стікаючої або капаючої води. Бурульки зазвичай мають конусоподібну форму з вершиною діаметром кілька міліметрів унизу. Сильні снігопади та зміни температури сприяють утворенню бурульок на покрівлях споруд.

Тому, проходячи біля будинків і високих дерев, спершу необхідно переконатися, що немає загрози падіння снігу. Якщо це можливо, тримайтеся на відстані від будівель, обираючи найбільш безпечний маршрут руху. У жодному разі не заходьте за спеціальні огорожі, тримайтеся на відстані 3 – 5 метрів від будинків та інших споруд. Якщо ви почуєте підозрілий шум – не можна зупинятися, піднімати голову і розглядати. Бігти від будівлі теж не можна. Навпаки, потрібно якомога швидше притиснутися до стіни, щоб укриттям послужив козирок даху.

Необхідно пам’ятати, що найчастіше бурульки утворюються над водостоками, тому місця фасадів будинків бувають особливо небезпечні. Крім того, звертайте увагу на обмерзання тротуарів. Зазвичай найтовстіший шар льоду утворюється під бурульками.

Ожеледиця !

Ожеледиця – це тонкий шар льоду на поверхні землі, що утворюється після відлиги або дощу в результаті похолодання, а також замерзання мокрого снігу і крапель дощу.

Ожеледиця на дорозі може виникнути щодня. Вона змушує бути уважними не лише водіїв, а й пішоходів, адже ризик травмування, коли під ногами слизько, є надто високим.

Щорічно реєструється сумна статистика травмувань, пов’язаних з ожеледицею. Протягом небезпечного сезону лікарі надають допомогу сотням постраждалим громадянам. Найбільше травм люди отримують від ожеледиці після випадання першого снігу.

Основні травми: забиття колін, вивихи плечей, удари голови, розриви зв’язок колін, переломи гомілок, рук, рани обличчя.

Пам’ятайте, що кращими в цей час є підошви з мікропористої чи іншої м’якої основи без високих каблуків. Ходіть повільно, не поспішаючи, ноги злегка розслабте в колінах, ступаючи на всю підошву. Руки повинні бути не зайняті вантажем, під час порушення рівноваги – швидко присядьте, адже це найбільш реальний шанс утриматися на ногах; в момент падіння згрупуйтеся, напружте м’язи, а доторкнувшись до землі обов’язково перекотіться – від цього удар пом’якшиться. Не тримайте руки в кишенях – це збільшує можливість важких травм. Обходьте металеві кришки люків, не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та ожеледиці.

Снігові замети, хуртовини!

Зимові стихійні сили природи нерідко проявляються в снігових заметах унаслідок снігопадів і хуртовин, тривалість яких може бути від 16 до 24 годин.

Сніговий замет – це наметена вітром кучугура снігу, а хуртовина – сильний снігопад із вітром, який створює снігові замети.

Під час хуртовин різко погіршується видимість, переривається транспортне сполучення як в місті, так і між обласними населеними пунктами. Випадання снігу з дощем при зниженій температурі повітря та ураганному вітрі створює умови для обледеніння ліній електропередач, зв’язку, контактних мереж електротранспорту, а також покрівель будівель, різного роду опор і конструкцій, що часто викликає їхнє руйнування.

У разі оголошення штормового попередження потрібно обмежити рух, особливо на власному транспорті, запастися необхідними продуктами, водою, загерметизувати, якщо можна, житлові приміщення, адже це збереже тепло.

Особливу небезпеку снігові замети створюють для людей, які знаходяться у дорозі, далеко від житла. Заметені снігом дороги й втрата достатньої видимості спричиняють повну дезорієнтацію на місцевості.

Пам’ятайте, що дотримання цих основних порад та заходів безпеки дозволить уникнути трагічних наслідків.

Служба охорони праці

Вам буде цікаво