Подбаймо про безпеку

  Літо – сезон відпусток і канікул, активного відпочинку та оздоровлення. Однак цьогоріч коронавірус вніс корективи у наші плани. Боротьба з COVID-19 продовжується і зберігається можливість зростання захворюваності.

  COVID-19 – це інфекційне захворювання, спричинене останнім виявленим коронавірусом (SARS-CoV-2). Люди можуть заразитися від інших людей, які мають вірус, вдихаючи дрібні крапельки рідин від осіб, котрі кашляють, чхають, через дотик до забруднених поверхонь. Більшість заражених відчувають легкі симптоми й одужують, але деякі люди можуть переносити хворобу досить тяжко.

Симптоми COVID-19: лихоманка, сухий кашель, утруднене дихання, підвищена температура, біль у горлі, головний біль, втрата нюху та смаку, біль у м’язах, втома. Якщо Ви захворіли і виявили у себе вказані симптоми, то залишайтеся вдома, зателефонуйте сімейному лікареві та з’ясуйте, який у Вас імунокомпромісний стан.

Щоб зробити себе менш вразливим до вірусів, завжди дотримуйтеся рекомендацій:

  • мийте руки;
  • уникайте близьких контактів із хворими;
  • збалансовано харчуйтеся;
  • пийте достатньо рідини;
  • провітрюйте та зволожуйте приміщення;
  • ведіть здоровий спосіб життя;
  • подбайте про здоровий сон;
  • не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження.

  Із настанням літа різко зростає загроза розповсюдження гострих кишкових інфекцій (дизентерія, сальмонельоз, харчові токсикоінфекції…), пов’язаних із вживанням забруднених бактеріями та вірусами продуктів харчування чи питної води.

  Одним із факторів передачі кишкових інфекцій може бути вода, забруднена виділеннями хворого чи носія інфекції. Найбезпечнішою є вода, що подається централізовано водопроводом, бо її піддають очищенню та знезараженню хлором у нешкідливих для людини дозах. В інших випадках воду потрібно пити кип’ячену. Велику небезпеку становить вода відкритих водойм: вона може бути забруднена нечистотами, які змиваються з поверхні ґрунту атмосферними опадами. Під час купання у відкритих водоймах (річка, озеро, ставок) намагайтеся не ковтати воду. Овочі, фрукти, ягоди, які будуть споживатися в сирому вигляді, слід ретельно мити в проточній воді. Приділяти увагу терміну зберігання продуктів під час покупки. Пам’ятайте! Тільки чітке дотримання всіх гігієнічних правил та вимог дасть можливість уникнути зараження кишковими інфекціями.

  Значну небезпеку у літній період становить необережне поводження з вогнем, особливо у місцях масового відпочинку – на природі, у лісі. Згідно з даними, отриманими у Дрогобицькому районному відділі ДСНС України, за перше півріччя на Львівщині виникло 4 087 пожеж, у результаті яких загинуло 50 осіб. Майже кожній пожежі можна запобігти! Для цього слід обов’язково обговорити в родині не лише заходи щодо запобігання пожежі, а й порядок дій у разі її виникнення: спосіб виклику пожежно-рятувальної служби, евакуації людей, гасіння пожежі на початковій стадії, безпечні маршрути виходу з приміщення. Пам’ятайте: виконання елементарних правил пожежної та особистої безпеки зможе зберегти ваше життя та майно від вогню.

  Загрозливими є і вибухонебезпечні предмети. Виявивши такі, в жодному разі не торкайтеся до них, а повідомте про знахідку Державну службу з надзвичайних ситуацій (тел. 101) та поліцію (тел. 102). Правильно і безпечно знешкодити ці вибухонебезпечні предмети здатні лише досвідчені фахівці. Тому не намагайтеся робити це самі, бо, як правило, це може призвести до нещасного випадку, навіть із летальним кінцем.

  Велика кількість травмованих та загиблих на дорогах в результаті доро́жньо-тра́нспортних пригод (ДТП) – далеко не найприємніша тема для розмови. Але всі ми перебуваємо на дорогах у ролі пасажирів, пішоходів, водіїв. Сумна статистика говорить про те, що з початку року на дорогах нашої області виникло 7 599 ДТП, у яких загинуло 156 осіб. Закликаємо до обережності пішоходів. Особливо пильними потрібно бути під час переходу вулиць, на яких відсутні пішохідні доріжки. Та і на “зебрі” не завадить бути обережним: перш ніж переходити проїжджу частину, треба впевнитися, чи зупиняється автомобіль, бо ж не рідкісні випадки травмування пішоходів саме на відповідних переходах. Щоб не стати жертвою ДТП, слід бути дуже уважним за кермом автомобіля, мотоцикла, мопеда (скутера).

  Залізниця – це зона підвищеної небезпеки. Порушення правил поведінки на залізниці, поширення новомодних підліткових захоплень, зокрема з використанням гаджетів, призвели до того, що з початку року на Львівській залізниці були випадку травмування та загибелі людей. Не забувайте дотримуватися правил особистої безпеки під час переходу через залізничні колії та знаходження поблизу них.

  Багато клопоту з’являється в літній період у рятувальників. Хоча й купальний сезон ще не розпочався, а на водоймах Львівщини втопилося 18 осіб. Тому, відпочиваючи біля води, слід пам’ятати, що купання в місцях, які спеціально не обладнані, становить небезпеку. Категорично заборонено вживати алкогольні напої, адже левова частка нещасних випадків на воді стається з особами саме через порушення цього правила.

  Існують високі ризики перегріву та отримання теплового удару влітку – сонячне проміння активне та небезпечне. Радимо пити достатньо води та відпочивати в прохолоді, аби вберегтися від перегріву. Якщо ви запідозрили теплове виснаження або тепловий удар, то необхідно якомога швидше охолодити людину, яка його отримала.

  Електричний струм природного або техногенного походження – найрозповсюдженіший фактор небезпеки у багатьох сферах сучасної діяльності людини. В природі – блискавка, на виробництві та в побуті – змінний або постійний електричний струм. У світі щорічно від ураження електричним струмом гине біля 50 тисяч осіб. Його дія на організм людини має різнобічний і своєрідний характер. Проходячи через живу тканину, електрострум робить термічну, електролітичну, механічну й біологічну дію. Будь-яка з них може призвести до електричної травми.

  Згідно з правилами улаштування приладу електроприлади повинні бути надійно заземлені. Забороняється працювати з електроприладами вологими руками. Не залишайте електроприлад без нагляду на довгий час, після закінчення роботи перевірте, чи всі прилади вимкнені. За умови виявлення або виникнення несправності в електроприладі слід негайно викликати електрика. Категорично заборонено виконувати будь-які ремонтні роботи самостійно.

   У багатьох випадках порятунок життя ураженої струмом людини залежить від швидкості і правильності дій осіб, що здійснюють допомогу. Передусім потрібно якнайшвидше звільнити потерпілого від дії електричного струму. Якщо неможливо відключити електричне обладнання від мережі, потрібно відразу звільнити потерпілого від струмопровідних частин, не доторкаючись до нього. Заходи долікарської допомоги після звільнення потерпілого залежать від його стану, її потрібно надавати негайно, за можливості на місці події, водночас викликавши медичну допомогу.

  Тому ще раз нагадуємо та застерігаємо, що необхідно бути пильними, тоді ніщо не затьмарить Вашого відпочинку!

Служба охорони праці

Вам буде цікаво

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors