Підсумкова конференція з питань проходження педагогічної практики студентами-істориками

25 листопада 2022 року відбулася підсумкова конференція з питань проходження педагогічної практики студентами-істориками факультету історії, педагогіки та психології другого (магістерського) рівня вищої освіти.

Педагогічну практику студенти-магістри проходили у складних обставинах повномасштабної російсько-української війни. Пишаємося, що половина наших випускників вже працевлаштована у різних закладах загальної середньої освіти І-ІІІ ст. Цікавими та змістовними були звіти у формі презентацій про проходження педагогічної практики з історії та правознавства у старших класах Віри Папірник, Ірени Ліпецької, Віталії Шомонки, Роксолани Лецик, Андріани Байкенич, Петра Кепича, Роксолани Романків. Магістри відзначили, що практика у них проходила по-різному: і в очному режимі, і в режимі онлайн. Для організації ефективного дистанційного навчання практиканти застосовували різноманітні освітні платформи, Інтернет-ресурси, вели електронні журнали успішності навчальних досягнень учнів, на уроках використовували мультимедійні презентації й інші інноваційні технології, пропонували старшокласникам виконувати цікаві пошукові та проєктні завдання.

Під час проходження педагогічної практики магістри провели низку цікавих та актуальних позакласних і виховних заходів: «День пам’яті жертв Бабиного яру», «ЗСУ та ВСУ непереможні!», «Україна бажає миру!», «ЗУНР – провісниця держави Україна». Окремі студенти-практиканти проводили і благодійні ярмарки на підтримку Збройних Сил України. Цікавими були заняття з військово-патріотичного виховання. На них молоді педагоги запрошували військових та парамедиків, які пояснювали учням як себе поводити в екстремальних ситуаціях, під час хімічних атак, надавати першу медичну допомогу постраждалим. Прикметно, що, виконуючи індивідуальні завдання методистів, студенти-практиканти провели профорієнтаційні заходи для учнів десятих і одинадцятих класів та бесіди на тему «Вибір майбутньої професії».

Наприкінці конференції факультетська керівниця педагогічної практики Світлана Біла подякувала магістрам за належне проходження практики і проведену ними профорієнтаційну роботу та побажала їм подальших професійних здобутків, мирного неба і перемоги!