Перспективи співпраці кафедри технологічної та професійної освіти зі школою

18 квітня 2019 року відбулася зустріч завідувача кафедри технологічної та професійної освіти професора Леоніда Оршанського з директором Дрогобицької загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 14 Богданом Мадаєм, а також учнями випускного 9-го класу.

На зустрічі обговорювалися питання поглибленого вивчення з 1 вересня 2019 року учнями 8 – 9 класів предметів технічного (інженерного) циклу з наступною перспективою створення у цій школі першого в Дрогобицькому регіоні класу, в якому навчатимуться старшокласники за технологічним профілем.

«Про проблему у підготовці інженерних кадрів не говорив лише ледачий, але віз і нині не зрушив із місця. Так, за результатами ЗНО – 2018 вакантними залишилось понад 10 тисяч бюджетних місць для різних технічних спеціальностей. На це були об’єктивні причини: після розвалу радянської системи підготовки інженерно-технічних кадрів, нова система, адаптована до сучасних умов в Україні, не була сформована. Розвал більшості промислових галузей, неефективність і неконкурентоспроможність виготовлюваної в країні продукції, збитковість вітчизняної промисловості, призвели до відсутності серед молоді мотивації вступати на інженерні спеціальності. Тому починати розв’язувати цю важливу проблему потрібно зі школи, повсюдно впроваджуючи технологічні профілі», – зазначив Л. Оршанський.

Під час бесід з адміністрацією школи та дев’ятикласниками було з’ясовано, що школярів найбільше приваблюють два предмети «Комп’ютерна графіка» та «Технічна творчість». Завідувач кафедри запевнив, що читання цих предметів на високому рівні можуть забезпечити викладачі кафедри. Крім цього, колектив кафедри готовий проводити заняття у технічних гуртках і студіях декоративно-ужиткового мистецтва, організовувати тренінги і майстер-класи, спільні зі школою заходи, які дозволять виявити творчих дітей.

Перші кроки зроблено, перспективи окреслені, готовність і бажання є, тому наступний етап – реальні справи.

Вам буде цікаво

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors