Перші результати співпраці з університетом м. Лінц (Австрія)

Однією з переваг Дрогобицького університету є можливість семестрового навчання студентів за кордоном на умовах програми академічної мобільності Еразмус+. Лише торік наш університет уклав договір про співпрацю з Приватним педагогічним університетом Лінцської єпархії, а уже маємо вагомий результат. Першими, які отримали можливість провести навчальний семестр у Верхній Австрії, стали студентки ІV курсу інституту іноземних мов Анастасія Камінська та Марія Цанько. Вони діляться своїми враженнями.

Це був неймовірний семестр. Я здобула величезний досвід, поліпшила рівень знання мов, познайомилася з багатьма чудовими людьми і студентами з різних країн, – розповідає Анастасія. – Також я змогла порівняти освіту в Україні з освітою у Європі, адже пройшла практику в австрійській школі. Я значно розширила кругозір й удосконалила підходи до навчання дітей. Цей зарубіжний досвід викладання безперечно допоможе мені в майбутньому.

А тепер трохи про життя в Австрії. Це була дуже хороша практика англійської та німецької мов, адже для неї немає нічого кращого, ніж опинитися в середовищі носіїв мови. Так я позбулася мовного бар’єру. Часто ми проводили час з австрійськими й іноземними студентами, спілкуючись про різні країни. Це було чудовою можливістю розповісти іноземцям, яка чудова Україна. Неймовірно зворушливим моментом стало те, коли ми показували презентацію про Україну австрійським школярам, діти та вчителі були так вражені побаченим і почутим, що в кінці аплодували. У такий момент відчуваєш національну гордість. Багато хто з дітей після цього почав дивитися на Україну, як на країну, яку неодмінно варто відвідати“.

Крім того, ми мали чудову можливість подорожувати Австрією та відвідати сусідні країни, – долучається до розмови Марія. – Бувало так, що вранці я прокидалася, наче у звичайний будень, а вже ввечері була в Угорщині чи Словаччині. Просто придбав квиток на потяг і за декілька годин насолоджуєшся краєвидами й архітектурою абсолютно нової для тебе країни. Ще раз переконалася, як добре спілкуватися іноземною мовою. Їдеш в чужу країну і почуваєшся повністю вільним: немає кордонів, немає меж.

Для всіх іноземних студентів проводилися екскурсії Лінцом та подорожі до інших міст, проте найбільше мене вразила екскурсія в гори. Ми побували на одній з гір у підніжжя Альп. Це було здійснення моєї мрії. Я люблю гори і найбільше хотіла побувати в Альпах. Стояти на вершині гори і усвідомлювати, що твоя мрія здійснилася, це почуття, що неможливо передати словами. Зараз мене переповнює щира вдячність тим, хто організував цю екскурсію та зробив її безкоштовною для нас, як і всі інші поїздки. А ще тим, хто підтримував нас під час всього навчання абсолютно у всьому (саме тому ми почувалися за кордоном настільки своїми, наскільки це можливо)“.

Наші студентки висловлюють подяку університетам Дрогобича і Лінца та передусім куратору академічних обмінів з Австрією доценту Ярославу Лопушанському і його помічникам за неймовірний шанс розширити свої лінгвокультурні горизонти завдяки здобутому зарубіжному досвіду.

Вам буде цікаво