Перемоги студентів інституту музичного мистецтва на ІІІ Міжнародному музичному конкурсі

31 травня – 4 червня 2021 року на базі КЗПСО «Мистецька школа № 4 м. Одеси» (директор-організатор – Сергій Літвінов) відбувся ІІІ Міжнародний  музичний конкурс «Talents of the World». Конкурс проводиться в межах відкритого творчого проєкту «Міжнародна творча майстерня», засновниками якого є як окреслена інституція, так і Fundacja Inicjatywy Artystyczne «UNISSON» та Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopniaim у Сяноку (Польща).

Конкурсанти демонстрували свою виконавську майстерність у номінаціях «фортепіано», «баян, акордеон», «духові інструменти», «струнні інструменти», «народні та етно-інструменти», «струнно-щипкові інструменти» із навчальних закладів України, Білорусі, Польщі, Румунії, Молдови, Італії, Китаю. Конкурсне журі очолив ректор Одеської національної музичної академії ім. А. Нєжданової, кандидат мистецтвознавства, народний артист України, професор Олександр Олійник. До складу високоповажного журі (номінація «баян, акордеон») було запрошено завідувача кафедри народних музичних інструментів та вокалу доцента Андрія Душного.

Учасники конкурсу змагалися у трьох турах: І – відбірковий; ІІ – головний; ІІІ – фінальний тур, що визначав володаря Гран-Прі у кожній номінації, яких рекомендувало журі після прослуховувань другого туру. Самі прослуховування носили змішаний характер і проводилися як у відео-записах, так і на живо!

Інститут музичного мистецтва представляли студенти-баяністи (акордеоністи) та піаністка. Високий рівень підготовки сприяв впевненому виконанню конкурсної програми із позитивно-високим результатом. Диплом І ступеня та спеціальний приз виборов студент другого (магістерського) рівня вищої освіти, лауреат міжнародних конкурсів у Великій Британії, Франції, Латвії, Чехії та Україні, дипломант «Трофею світу – 2020» Микола Головчак (баян; клас доцента Андрія Душного). Дипломи ІІІ ступеня у різних номінаціях здобули студенти Роман Дидик (акордеон) і Вікторія Мазурик (баян) (клас доцента Андрія Душного) та Софія Пучковська (фортепіано; клас доцентки Уляни Молчко). У виконанні наших конкурсантів звучали твори Й.С. Баха, А. Вівальді, Дж. Пешетті, В. Клименка, Б. Мирончука, О. Козаренка, У. Найсо та ін.

Водночас, творча майстерня передбачала проведення розмаїтих лекцій, презентацій, концертів тощо. Наша делегація була учасником цих подій. Відтак, 31 травня в Одеській філармонії відбулось урочисте відкриття конкурсу та творчої майстерні. Серед учасників і гостей такої події із вітальним словом від Дрогобицького університету виступив завідувач кафедри народних музичних інструментів та вокалу Андрій Душний, а музичний дарунок прозвучав у виконанні дуету баяністів-акордеоністів, лауреатів всеукраїнських і міжнародних конкурсів Вікторії Мазурик та Романа Дидика.

1 червня: презентація типової навчальної програми з навчальної дисципліни «Музичний інструмент баян» елементарного підрівня початкової мистецької освіти Державного науково-методичного центру змісту культурно-мистецької освіти Міністерства культури, молоді і спорту України, координатором робочої групи якої є доцент Андрій Душний; лекція-презентація навчального посібника автора-виконавця Миколи Головчака «Педагогічний репертуар баяніста» за участі автора та молодшого наукового співробітника науково-дослідного сектору Дрогобицького університету аспірантки Антоніни Бойчук; концерт народного артиста України, завідувача кафедри народних інструментів ОНМА ім. А. Нєжданової, професора Володимира Мурзи. Варто наголосити, що зазначені заходи відбувалися в межах курсів підвищення кваліфікації від Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв України.

За перебігом подій можна було відстежувати у прямому ефірі на ютюб-каналі школи і сторінці фейсбуку.

Вітаємо наших переможців та їх викладачів! Вдячні ректорату за сприяння у поїздці на одеський мистецький форум!

Валерій ШАФЕТА,

старший викладач кафедри народних музичних інструментів та вокалу