Педагогічна робота із дітьми внутрішньо переселених громадян

1 квітня 2022 року рухливі ігри з дітьми внутрішньо переселених громадян, які проживають у гуртожитку № 5, провели старша викладачка кафедри загальної педагогіки та дошкільної освіти Олександра Свйонтик і студентка ІІ курсу спеціальності «Дошкільна освіта» Вікторія Лучечко. Двогодинне заняття включало театральну постановку української народної казки «Рукавичка», роботу з повітряним пластиліном, аеробіку, музичні розваги з аніматорами, інтелектуальні вправи на уважність, колективний малюнок весняного настрою.

Погода була холодною, вітряною, з дощем, тому в затишному актовому залі зібралося багато дітей різновікової групи від 1,5 до 14 років. Наші заняття набули сталості у проведенні й сповнені різноманітності, тому дітвора прибігає на 15 годину до актової зали і залюбки включається в діяльність.

Діти відгадували назву казки за дійовими особами, які з’являлися з чарівного мішечка: Мишка-Шкряботушка, Жабка-Скрекотушка, Зайчик-Побігайчик, Лисичка-Сестричка, Вовчик-Братик, Кабан-Іклан, Ведмідь-Набрідь, а ще був Дід та була у нього Баба, Песик, який допомагав Дідові. Комусь дуже важливо було виконати роль Ведмедя, хтось був маленькою Мишкою, а ще дуже гучно повинна була гаркати Собачка, яку діти вирішили назвати Бобіком. Діти розігрували казку аж чотири рази!

Руханка під музику об’єднала всіх учасників від найменших до найбільших. Вправи збадьорили й скинули емоційну напругу: синхронні рухи, стрибки по «лаві», яка припікає, швидкий біг на місці, гучне тупотіння тощо. Було атмосферно!

З повітряного кольорового пластиліну діти виготовляли веселого восьминога. Поетапність виконання завдань і дитяча фантазія мали гарний результат. Восьминоги всі вийшли веселі, а чорний колір пластиліну так ніхто і не обрав. Навіть очі восьминіжкам робили з сірого.

Поки вироби сохнули, до нас завітали аніматори Іриска і Ромашка, які дуже полюбилися дітворі. Сьогодні вони були в образах Міньйонів. Рухливі ігри, вікторина, колективні змагання у «сніжки» викликали дитячий сміх. А насамкінець учасники малювали на великому сувої паперу свій весняний настрій: прапор України, веселку, квіти, повітряні кульки, смішних людей, зелені дерева, річку і все світле та яскраве, що хотілося бачити у своєму житті.

Дякуємо за спільну розвагу і до наступних зустрічей. Слава Україні!