Педагогічна практика в умовах військового часу

19 квітня 2023 року на факультеті історії, педагогіки та психології у змішаному режимі (онлайн та офлайн) була проведена підсумкова конференція з питань проходження педагогічної практики студентами четвертого курсу першого бакалаврського рівня спеціальності «Історія». Прикметно, що ця педагогічна практика проходила в складних умовах військового часу. Відтак, заклади загальної середньої освіти, з метою забезпечення безпеки для учнів, працювали і дистанційно, і офлайн. Проте перевага надавалася очному навчанню.

Під час проходження педагогічної практики студенти проводили уроки у 5-9 класах й організовували цікаві та актуальні позакласні та виховні заходи: «Любомир Гузар – моральний авторитет для багатьох людей», «Тарас Шевченко – історик», «Відомі жінки України», «Правовий квест», вікторина «Чи знаю я закон», флешмоб «День єднання», «Уклонімося низько до землі тим, хто в серці буде жити вічно», «Герої не вмирають», «Україна – територія гідності і свободи», «Бабин Яр – це наша незагоєна рана», «Небезпечний молодіжний рух ПВК «Редан», «Вода – дорогоцінний дар планети». Студенти-практиканти організовували також і цікаві екскурсії для учнів у музеї Дрогобиччини. Варто зауважити, що студенти провели профорієнтаційні заходи для учнів одинадцятих класів. У формі презентацій представляли звіт про проходження педагогічної практики Богдан Голінка, Юрій Гвоздецький, Ірина Луців, Марія Плоскодняк, Олена Бачинська, Руслана Кахновець, Михайло Тимчишак. Більшість студентів акцентували, що доволі складно їм було сформувати стійкий інтерес учнівства до вивчення складних історичних процесів, натомість школярі більш активно цікавилися сучасними проблемами України та світового співтовариства. Практиканти зауважили, що у 5 класі вони доволі ефективно працювали за новими навчальними програмами і підручниками Нової української школи.

Схвально відгукнулись про наших студентів методисти, зокрема С. Я. Біла, І. Л. Лучаківська, О. Є. Проць, Ю. О. Стецик та інші. Зокрема, Іванна Львівна Лучаківська відзначила, що її студентки належним чином ставилися до своїх обов’язків, проводили цікаві уроки та змістовні виховні заходи. Наприкінці заходу факультетський керівник педагогічної практики подякувала студентам за належне проходження педагогічної практики і проведену профорієнтаційну роботу.

Вам буде цікаво