Партнерство з Віденським педагогічним інститутом триває

Завдяки активній співпраці Австрійської бібліотеки з партнерськими університетами студентки інституту іноземних мов Ірина Іваночко та Марія Вінтонів (гр. НА-45Б) протягом зимового семестру навчалися за програмою академічних обмінів Erasmus+ в одному з найкомфортніших і найкрасивіших міст Європи, столиці Австрії – Відні. Ось які враження справив на них Віденський педагогічний інститут (Pädagogische Hochschule Wien).

Перші дні були надзвичайно цікаві, бо Відень чарував і дивував нас щохвилини. Зізнаємось, що участь у програмі – це найкраще, що сталося з нами. Віденський інститут зустрів дружньою і привітною атмосферою. Перший тиждень, який промайнув як одна мить, був присвячений знайомству зі структурою навчання, життям в університеті. До іноземців тут ставляться по-особливому. Так, наприклад, при цьому навчальному закладі є так званий «Buddyservice» (допомога іноземним студентам). Австрійські студенти зустріли нас у Відні, допомогли поселитись у гуртожитку, відкрити банківський рахунок, а також оформити всі необхідні документи.

Можемо з упевненістю сказати, що в університеті є все, про що може мріяти сучасний студент. Вражає технічне оснащення: у кожній аудиторії є комп’ютери й проектори. Самі аудиторії просторі, добре освітлені та дуже затишні. Університетська бібліотека – комп’ютеризована і містить велику кількість необхідних підручників та матеріалів для навчання. Усе навколо стимулює до саморозвитку.

Процес навчання вибудований оригінально й досить незвично. Крім обов`язкових, у студентів є можливість вибрати ще предмети, які найбільше подобаються (зазвичай це 6 обов`язкових та 2 вибіркових). В університеті діє 5-бальна система оцінювання, де 1 – це «відмінно». Оцінки залежать, насамперед, від виконання різних презентацій та проектів (2 – 3 з кожного предмета). Кожен студент має на сайті університету власну електронну сторінку, де вказано розклад занять, матеріали для підготовки до семінарів, результати іспитів. Користуватися нею дуже зручно і просто – завжди все під рукою. На цій сторінці студент може з легкістю знайти весь необхідний для навчання матеріал.

Навчання, здебільшого, велося англійською мовою. Найчастіше ми працювали в інтернаціональних групах, які складалися з 3 – 4 осіб. На парах вчилися виражати свої думки, брали участь у численних дискусіях, дізнавалися про корисні ігри з дітьми на уроках. Навчання у Відні допомогло виробити навички роботи у команді, бо майже всі завдання були спрямовані на обмін досвідом і постійне спілкування з іншими студентами задля вдосконалення іномовних компетенцій. Під час навчання ми здобули унікальний досвід, познайомилися з прекрасними людьми, поповнили свої знання з різних дисциплін.

Можливість пройти практику в одній із віденських шкіл вважаємо також дуже цінним і важливим елементом нашої професії. Перше, що впало в очі, це устаткування школи. Тут є все необхідне для розвитку та навчання дітей. Завдяки практиці ми зрозуміли, як поводитися з дітьми у різних ситуаціях. Насамперед як розв’язувати та уникати конфліктів між учнями, а також розпізнавати причини непорозумінь. Ми вивчили різні соціальні форми і методи, які є ефективними на уроці. Найбільше запам’яталися усміхнені обличчя дітей, які щоразу зустрічали нас у класі та давали наснаги і натхнення.

Завдяки програмі Erasmus+ ми дізналися багато цікавого про життя в різних країнах, їхні звичаї, традиції. Семестр був надзвичайно плідним та наповнений екскурсіями й походами в цікаві музеї. Найбільше сподобалася незабутня поїздка до затишного, другого за величиною міста Австрії – Ґрацу. Там ми провели лише два дні, але місто вразило нас своєю красою та припало до душі. Викладачі склали чудову програму, щоб ми оглянули всі визначні місця та змогли насолодитися неймовірною природою.

Можемо запевнити: мрії здійснюються! Проте, для справдження бажань необхідно багато трудитися, не боятися труднощів і впевнено йти до мети.

Стежте за новинами на Telegram-каналі: https://t.me/ddpu_im_franka
та у мережі Facebook: https://www.facebook.com/dspu.edu.ua/