ПАМ’ЯТІ ВЕЛИКОЇ ЛЮДИНИ

5 листопада 2021 року минає вже десятиріччя як відійшов у вічність Валерій Григорович СКОТНИЙ, ректор Дрогобицького державного педагогічного університету ім. Івана Франка, учений-культуролог, доктор філософських наук, професор, заслужений працівник освіти України.

Двадцять два роки Валерій Григорович був талановитим і поважаним керівником університету. Його любили і шанували студенти, поважали викладачі та працівники.

Валерій Скотний народився 22 квітня 1948 року в селі Ситківці на Вінниччині. Закінчив із золотою медаллю школу, деякий час працював. Пізніше – служба у рядах Військово-морського флоту, а з 1 вересня 1973 р. – навчання у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, який закінчив у 1978 р. з відзнакою. Уже тоді був відмінником навчання, головою студентської ради. Так формувався майбутній лідер. Від 1978 р. – у Дрогобичі, де у тодішньому педінституті пройшов шлях від асистента кафедри філософії до професора, завідувача кафедри, академіка, ректора. Обрання В.Скотного ректором було результатом його активної життєвої позиції і лідерських якостей.

Життєве кредо Валерія Григоровича було: “Любити людей і жити для них”. Організований, діловий, виважений. Завжди й для всіх відкритий у спілкуванні. Чіткий і точний в усьому. Його гострий розум гармонійно переплітався з м’якістю та ніжністю характеру, тонкою емоційністю. Визначальними рисами характеру В.Скотного були людяність, доброзичливість, відповідальність за долю університету загалом і кожного його працівника зокрема.

Сумлінною працею Валерій Григорович назавжди вписав своє ім’я в історію Дрогобича, у якому жив, працював, який прагнув бачити одним із сучасних європейських міст. Смерть передчасно зупинила його життєву мандрівку, проте Він залишив добрі спогади у своїх вчинках, справах, а основне – у людських серцях.

Валерій Григорович житиме у пам’яті тих, кого Він любив, тих, ким дорожив, тих, хто Його знав і поважав. Хай Господь дарує Йому вічне життя у Царстві Небеснім. Вічна пам’ять…