Нові паростки студентської мобільності до Ґрайфсвальда (Німеччина)

Вітаю! Мене звати Іванна. Я – студентка четвертого курсу факультету української та іноземної філології й сьогодні хотіла б поділитися калейдоскопом вражень, які виникли під час навчання в Ґрайфсвальдському університет ім. Ернста Моріца Арндта, де я мала змогу провести цікавий та насичений семестр завдяки програмі Erasmus+.

Насамперед варто відзначити роботу координаторів як нашого, так і німецького вузів, які на всіх етапах підготовки та, власне, самого перебування в університеті, завжди підтримували та радо допомагали у вирішенні різнопланових питань. Ще до від’їзду в нове місто про нас подбали, запропонувавши допомогу студентів старших курсів – buddy, які охоче допомогли з організаційними моментами, оформленням документів, вибором маршруту, гостинно зустріли й супроводжували нас під час поселення в гуртожиток тощо.

Вельми насиченими видалися перші дні перебування в новому місті: знайомства з іншими студентами за обміном, які стали хорошими знайомими та друзями, екскурсії містом, Willkommenstag, на якому ми зустрілися з чудовою командою International Office, дізналися цікаві факти про університет, студентське життя, організації, які забезпечують багатоманітне та веселе дозвілля студентів.

Програма та процес навчання. Вельми зацікавила та привабила організація освітнього процесу та вибору дисциплін: студент має повну свободу вибору як лекцій, так і семінарів, які бажає відвідувати протягом семестру, ба більше, із правом внесення змін протягом перших чотирьох тижнів навчання, якщо та чи та дисципліна не припала до душі чи не зовсім відповідає сфері інтересів студента. Реєстрація на бажані семінари та лекції відбувається в онлайн-режимі через особистий кабінет здобувача освіти, який створюється до початку навчання.

Особливо хочеться розповісти про великі книгозбірні, де не лише комфортно навчатися, але й неймовірно приємно проводити час у компанії величезної кількості найрізноманітніших книг – як сучасних, так і давніх видань. Це полегшує та покращує освітній процес, допомагаючи в підготовці до занять.

Серед навчальних дисциплін, які я обрала, окрім необхідних для мого фаху, особливе враження справив семінар «Слов’янські культури», на якому ми досліджували сліди давніх слов’ян на землях Передньої Померанії та їхнє значення в розвитку німецького народу. Неабияк вразила екскурсія, яку ми здійснили разом із викладачем, археологом та іншими студентами місцями колишніх, а зараз реставрованих поселень давніх слов’ян, що розташовані в музеї просто неба (Freilichtmuseum Groß Raden). Варто не лише побачити стародавні артефакти та предмети археологічних розкопок, але й усвідомити важливість слов’ян в історії Німеччини, серед яких, цілком імовірно, могли бути й наші пращури.

Незабутнім досвідом стала робота з дітками під час педагогічної практики, проходження якої припало саме на цей семестр. Я не тільки була радо зустріта дирекцією школи та вчительським колективом, що допомогло заспокоїти неабияке внутрішнє хвилювання, адже це перша спроба себе в ролі вчителя, але й зуміла легко влитися в учнівське середовище. Саме тут я вкотре переконалася в правильності вибору професії.

Дозвілля. Справді, чи не найбільше запам’ятовується саме час, проведений після пар, особливо коли ти в цікавій компанії. Студентські організації, які забезпечують веселе та насичене пригодами дозвілля молоді, не давали нам нудьгувати. Серед найяскравіших подій, які робили наше перебування в Ґрайфсвальді пізнавальним, цікавим та насиченим барвами: тематичні збори щотижня – Stammtisch, де ми могли пограти різні ігри, поділитися цікавинками культури власного народу та знайти більше друзів. Один з вечорів був присвячений національній кухні країни, звідки ти родом, тож тут можна було спробувати смаколики різних країн світу. Звісно, не обійшлося й без українського борща та вареників, що стали фаворитами вечора.

Дізнатися більше про історію міста нам допомогли похід у краєзнавчий музей та вечірня екскурсія, проведена вартовим міста у відповідному образі.

Не можу не згадати про дві кількаденні поїздки до німецької столиці Берліна та одного з найбільших міст Німеччини, відомого також найбільшою кількістю мостів у Європі – Гамбурга. Нам вдалося оглянути найвідоміші пам’ятки і відвідати музеї Берліна, прогулятися вуличками Гамбурга, якими раніше ходили легендарні “The Beatles” ще на початку свого творчого шляху, завітати до Ельбської філармонії, побувати на різдвяних ярмарках та відчути дух німецького Різдва.

Звісно, я могла б ще довго описувати весь захват та різнобарвну палітру вражень, які отримала, перебуваючи на навчанні в Ґрайфсвальді, де продовжувала знайомитись з німецькою культурою та дізнаватися все нові та нові факти про цю країну. Та хотілося б підсумувати написане словами видатного колумбійського письменника Ґабріеля Ґарсія Маркеса: “Життя – це не ті дні, які минули, а ті, які запам’ятались”. Дні ж, проведені в Ґрайфсвальді, безсумнівно, назавжди залишаться в моїй пам’яті, ба більше, упевнена, неодмінно матимуть вплив на мій подальший розвиток та пошуки себе у цьому світі.

Іванна Касій,

студентка групи НА-45Б

Вам буде цікаво