Нові мистецькі досягнення піаністок інституту музичного мистецтва

Упродовж листопада – грудня 2020 року відбувалися мистецькі змагання, в яких взяли участь здобувачка другого (магістерського) рівня вищої освіти Ольга Білінська та аспірантка Юлія Осмачко.

Ольга Білінська завершила курс навчання на магістратурі гідним здобутком, взявши участь у Міжнародному фестивалі-конкурсі «Soloviov Art V», що відбувся 9 – 14 грудня в Києві. У програмі конкурсу вона мала нагоду продемонструвати свій талант піаністки та позмагатися з численними виконавцями і, зрештою, вибороти звання лауреата ІІ премії у номінації «Фортепіано», виконавши твір українського композитора В. Барвінського. Ольга Білінська успішно захистила магістерську роботу «Творча постать Осипа Залеського в контексті розвитку української музичної думки першої половини ХХ ст.». За матеріалами дослідження було опубліковано навчальний посібник із грифом ДДПУ ім. І. Франка «Залеський Осип. Твори для дітей: Фортепіанні, хорові композиції, опера «Цвіркунчик», музичні вистави» (Ред.-упор.: Ольга Мичко-Білінська, Олександра Німилович. Дрогобич: Посвіт, 2020. 140 с.).

У різноманітних мистецьких конкурсах взяла участь й аспірантка Юлія Осмачко. Зокрема, 21 – 24 листопада в Одесі відбувся IV Міжнародний інтернет-конкурс «Music Modern», де піаністка, змагаючись із численними професійними виконавцями, серед яких представники України, Ізраїлю та Китаю, стала лауреатом І премії у номінації «Фортепіано». Конкурсантка представила програму, що складалася з творів Й.-С. Баха та сучасної української композиторки Г. Гаврилець.

Не зупинившись на досягнутому, Юлія Осмачко підготувала нову конкурсну програму, яку також представила на Міжнародному фестивалі-конкурсі «Soloviov Art V». Журі високо оцінило виконавські можливості Юлії та присвоїло їй І премію у номінації «Фортепіано» за виконання твору М. Метнера.

Загалом обидві піаністки продемонстрували глибоке розуміння стильових особливостей виконуваних творів та високий рівень професійної майстерності, здобутий за роки навчання у класі доцента кафедри музикознавства і фортепіано Олександри Німилович.

Щиро вітаємо Ольгу Білінську та Юлію Осмачко з новими мистецькими здобутками і бажаємо наснаги та успіху на творчому шляху!

Вам буде цікаво