Нова книга професора кафедри української літератури й теорії літератури

Щойно у видавництві «Дух і літера» вийшла нова книга професора кафедри української літератури й теорії літератури Дрогобицького університету Ігоря Набитовича «Сага мистецької родини: Александр Фредро, Софія Шептицька, митрополит Андрей Шептицький» (К.:Дух і літера, 2023. 792 с.).  Це масштабне дослідження про велий галицький рід, який залишив помітний слід в історії і культурі Польщі й України. Книга написана на основі малознаних в Україні джерельних матеріалів, що робить її вельми цікавою для різних категорій читачів, адже в ній йдеться і про історію Галичини, і про літературу, і про мистецьке життя, і про релігійне буття краю. Автор проводить широкі паралелі із культурним та творчим життям тодішньої Європи, наповнюючи своє дослідження цікавими й промовистими фактами, думками, оцінками явищ і подій.

Професор Ігор Набитович вибрав для монографії оригінальний стиль, поєднуючи сувору документалістику, історіософські та культурологічні роздуми і белетризовану оповідь, через що книга читається легко, навіть захопливо. Для української науки й культури її тематика є вельми важливою, адже йдеться про ті пласти української історії, історії українсько-польського пограниччя зокрема, які є цілком мало осмислені в нашій гуманітаристиці. Тож ми отримуємо портрет Александра Фредра (1793–1876) – визначного польського драматурга, поета, мемуариста, громадського діяча, про якого в нашій науці є цілком мало літератури. Власне кажучи, дослідження Ігоря Набитовича – це перша ґрунтовна студія українського автора про Александра Фредра.