Меню

«

»

Навчально-пізнавальна екскурсія Сколівщиною

Цікавим і насиченим виявився початок нового навчального року для студентів та працівників біолого-природничого факультету, які з нагоди святкування 20-річчя факультету та 100-річчя утворення ЗУНР на Львівщині 14 вересня 2018 року піднялися на гору Ключ. У період Першої Світової війни на цій території тривали бої Українських Січових Стрільців та російських військ. На вершині горі знаходиться  меморіальне поховання січовиків.

Хороша осіння погода подарувала студентам та викладачам гарну нагоду  поспілкуватися з природою Українських Бескидів.

З усіх Сколівських місцевостей Бескиди приховують чи не найбільшу кількість геоморфологічних таємниць. Гора Ключ та її околиці відомі своїми природними утвореннями: водоспадами, озерами, виступами скель, печерами та ущелинами. Колись із вершини гори відкривалися мальовничі краєвиди, проте, за останні 20 років вона заросла лісом. Вражень від мандрівки додала екскурсія на унікальне озеро Журавлине, що знаходиться на вершині гори зі збереженою реліктовою рослинністю, чудові пейзажі водоспаду Кам’янка.

Після спуску з гори, студенти та викладачі мали можливість назбирати лікарських трав та грибів у дубовому лісі. Біля підніжжя водоспаду на студентів чекав приготований куліш та веселі посиденьки біля вогнища.

Чисте гірське повітря, пахощі гірських трав, палітра осінніх барв зробили похід еколого-пізнавальним, надзвичайно інформативним і незабутнім.

Злегка втомленими і щасливими всі повернулися додому.