Навчально-методичний семінар «Педагогіка Марії Монтессорі у практичному використанні»

8 грудня 2021 року як процес реалізації співпраці й діяльності лабораторії Педагогічної творчості на базі закладу дошкільної освіти № 2 ім. отця Кирила Силецького м. Дрогобич відбувся навчально-методичний семінар, в якому взяли участь викладачки кафедри загальної педагогіки та дошкільної освіти Надія Дудник, Анна Федорович, Олександра Свйонтик, а також завідувачка закладу дошкільної освіти Лілія Янишин, методистки Зоряна Сосяк і Світлана Владика, корекційна педагогиня Лілія Ліснича та 27 вихователів дитячого садка.

У тісному колі в ошатно прибраному передноворічному залі керівниця закладу дошкільної освіти Лілія Янишин представила викладачок кафедри, з якими тісно співпрацює вже впродовж трьох років як стейкхолдерка і як голова екзаменаційної комісії під час випускових іспитів студентів. Із доповідями «Основні педагогічні ідеї М.Монтессорі», «Сенсорна зона розвитку дитини», «Практичне використання дидактичного монтессорі-матеріалу» у теоретичній частині семінару виступили науковиці кафедри.

Друга частина була присвячена демонстрації вправ на сенсорику для дітей дошкільного віку. Цікавими для виконання виявилися завдання з ґудзиками, які вихователі переглянули як добре відомий, проте мало використовуваний у практиці дидактичний матеріал. Учасники пригадували поняття точки, викладали лінії криві, ламані, прямі, шукали різні за формою й кількістю отворів ґудзики. Методика М. Монтессорі передбачає номенклатурні уроки, коли схема виконання вправи демонструється глядачам, а учасники семінару без зайвих коментарів та зауважень з боку ведучого, але з поясненням власної логіки, виконують завдання і презентують роботу. Вправа з побудовою башти показала, якими творчими є вихователі. Башти були об’ємні у висоту, послідовні на аркуші, трикутні, одноколірні, багатоколірні, адже уява у педагогів-практиків має постійне тренування з дітьми. Сподобався учасникам і ґудзиковий диктант із завданнями домалювати об’єкт, якого не вистачає.

Завідувачка ЗДО провела гостям екскурсію до кімнати-музею отця Кирила Силецького, до спеціально обладнаної компенсуючої кімнати для індивідуальних занять із дітьми з особливими потребами.

Науковиці та вихователі завершили зустріч в емоційному піднесенні та з бажанням реалізовувати нові ідеї, які сприяють розвитку дошкільників, вивченню кращого інноваційного досвіду для творчого натхнення.