Навчальні практики з ботаніки, зоології й основ сільського господарства студентів кафедри біології та хімії

3 – 23 липня 2023 року студенти спеціальностей «Біологія та здоров’я людини» і «Біологія» І та ІІ курсів проходили навчально-польову практику з ботаніки та зоології під керівництвом доцентки Галини Кречківської, старших викладачок Сузанни Волошин й Оксани Николаїшин.

Навчально-польова практика є важливою складовою освітнього процесу у підготовці біологів та вчителів біології. Впродовж практики студенти вивчали флору і фауну лісових, паркових, водно-болотних та польових фітоценозів. На заняттях вони знайомилися з методиками виготовлення гербаріїв, вологих препаратів безхребетних і хребетних тварин, опудал, навчалися працювати із визначниками, атласами, навчальною та методичною літературою. Під час маршрутних екскурсій в «Екопарк студентський», парк імені Степана Бандери, парк імені Богдана Хмельницького, художньо-меморіальний комплекс «Стежка Івана Франка» (с. Нагуєвичі) та відпочинковий комплекс «Залісся» студенти мали змогу вивчити різноманітність видів рослин, які зустрічаються у лісах, парках і водоймах нашого краю, а також зібрати рослини для виготовлення гербаріїв та колекцій безхребетних тварин.

У Трускавецькому лісництві здобувачі вищої освіти побачили не лише рослини, які характерні для лісопарку, а й реліктові види: кунінгамія ланцетоподібна (Cunninghamia lanceolata), метасеквойя китайська (Metasequoia glyptostroboides). Відвідуючи Трускавецький міський парк, студенти побачили, крім дикорослих, велике різноманіття культурних рослин: спірей, гортензій, барбарисів.

Майбутні біологи відвідали також зоопарк «Лімпопо», де цікаво й активно провели час, вивчаючи різноманітність тварин та їх походження, Дрогобицьку солеварню, де мали змогу скуштувати найсмачнішу сіль, підприємство «Боровик», де ознайомилися з особливостями розвитку й вирощування грибів.

Під час проходження навчально-польової практики здобувачі збагатилися новими знаннями та проявили зацікавлення у практичному дослідженні ботанічного і зоологічного світу, отримали поради щодо заповнення щоденника й звіту практики.

Студенти III курсу спеціальності 014 «Середня освіта. Біологія та здоров’я людини» проходили практику з основ сільського господарства під керівництвом доцента кафедри біології та хімії Миколи Шпека.

Під час практики студенти ознайомилися з сучасними технологіями вирощування сільськогосподарських культур, доглядом за посівами, методиками збору, гербаризації культурних рослин і бур’янів; навчилися проводити заходи боротьби зі шкідниками та хворобами сільськогосподарських культур.

Студенти закріпили свої знання з навчальної дисципліни «Сучасні технології в рослинництві» про посівні якості насіння, підготовку насіння до сівби, передпосівний обробіток ґрунту, вивчили методики закладання та проведення польових дослідів з рослинами на навчально-дослідній ділянці.

Кожен студент отримав індивідуальне завдання, зміст якого конкретизувався на проведенні дослідів із рослинами на навчально-дослідній ділянці, описі короткої характеристики сортів, біологічних особливостей та технології вирощування сільськогосподарських культур.

«Враження, які ми отримували кожного дня, назавжди залишаться в серцях. Це були одні з найкращих днів нашого студентського життя», – діляться своїми враженнями майбутні біологи.